Терор триває, сотні цивільних перебувають у в’язницях: Ашурбеков — про ситуацію на окупованих територіях Запорізької області

Ілюстративне фото: donpress.com

Росія продовжує терор мирного населення на тимчасово окупованих територіях України. Наприклад, на окупованих територіях Запорізької області сотні місцевих жителів перебувають у в’язницях лише за їх проукраїнські погляди. Про це сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков. 

“На жаль, чисельність людей вимірюється сотнями. Тобто сотні цивільних сьогодні перебувають у в’язницях на тимчасово окупованих територіях. Так, у Запорізькій області створено спеціальний Центр спільно з Національною поліцією, який займається розслідуваннями та пошуком подібних людей”, — сказав він.

За його словами, ідентифікувати місцезнаходження цивільних, викрадених російськими окупантами, досить складно.

“По кожному випадку проводиться відповідна робота, щоб повернути цих людей на підконтрольну Україні територію. Але з цивільними складна ситуація щодо ідентифікації їхнього місцезнаходження і загалом щодо процедури їхнього повернення. Але те, що таких ситуацій із кожним разом відбувається все більше і більше відбуватися — факт”, — зазначив депутат.

Ашурбеков повідомив, що викрадення та акти тероризму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області мають зв’язок, зокрема із місцевою атомною енергетичною станцією.

“Терор працівників, які не готові працювати з “Росатомом”, триває. Це пов’язано і з проукраїнськи налаштованим населенням на всіх інших територіях, тому що йде підготовка так званих “виборів”, і фактично це період загострення тиску на місцеве населення на окупованих територіях”, — пояснив Аскад Ашурбеков.

Читайте також: Депортація чи евакуація: відмінність пояснив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини

Як повідомлялося, протягом минулої доби на фронті відбулося 101 бойове зіткнення. Армія РФ завдала три ракетних та 83 авіаудари, здійснила 152 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах. 

Прямий ефір