Використання заморожених у ЄС російських активів для компенсації збитків Україні прокоментував єврокомісар із правосуддя

Ілюстративне фото: pixabay.com

Заморожені в Європейському Союзі російські активи можна використовувати для компенсації збитків, завданих Україні. Однак для цього необхідно пройти довгий шлях переговорів та політичних рішень. Про це сьогодні, 4 грудня, перед засіданням з питань правосуддя у Раді Європи заявив єврокомісар з питань правосуддя Дідьє Рейндерс, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.

“Ви знаєте, що ми ведемо дискусію з парламентом та радою про те, як організувати можливу конфіскацію приватних активів, якщо будь-коли буде спроба обійти санкції. Там був текст про порушення санкцій та про те, що на 28 млрд можна було заморозити в Європі. Можливо, вдасться організувати конфіскацію частини за рішенням суду у зв’язку з кримінальним злочином. Але для цього нам потрібно пройти до кінця шлях переговорів із радою та парламентом. Щодо державних активів, наразі ми маємо рішення однієї держави-члена, Бельгії, про надання всіх податкових надходжень від доходів, що надходять з активів. Активи, власне, є резервами ЦБ РФ. І ми продовжуємо дивитись, як далеко можна зайти”, — прокоментував єврокомісар.

Водночас він наголосив, що заморожування активів є гарантією того, що Росії доведеться заплатити за завдані Україні збитки.

“Я хочу підтвердити, що завдяки заморожуванню 28 млрд приватних активів та мобілізації понад 200 млрд державних активів ми маємо у своїх руках реальну гарантію. Тож це гарантія того, що одного разу Росія буде зобов’язана платити”, — заявив Дідьє Рейндерс.

Читайте також: Захід заморозив до 500 млрд дол. активів РФ — як їх уже використовують на користь України і які перспективи (ВІДЕО)

Прямий ефір