“Вийти із замкнутого кола переживань”: волонтери та артисти допомагають бійцям відпочити на ротації (ВІДЕО)

Бійці на ротації. Фото: Facebook 93 ОМБр Холодний Яр

Бійці 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр” перебувають на дуже складній Покровській ділянці фронту, де оборонні бої ведуть щодня. На відпочинку мобільні бригади творчих колективів намагаються допомогти їм у психологічному розвантаженні, про це сьогодні, 7 листопада, повідомляє FREEДОМ.

Бійці одного з підрозділів 93-ї окремої мехбригади вже кілька місяців тримають оборону на Покровському напрямку, де армія Російської Федерації веде запеклі цілодобові штурми українських позицій.

“Вночі вони вже не ходять, ходять тільки вдень, групами до п’яти осіб. Переміщаються як можуть, по посадці, буває по полях ідуть, навіть якщо там заміновано. Бувають і перепочинки. Але це або в них ротація, або в них люди закінчилися. Чекали, поки нове поповнення у них не прийшло, і, природно, далі йдуть штурмувати”, — каже військовослужбовець 93-ї окремої мехбригади Сергій.

На штурми противник виходить щодня, невеликими групами до пяти осіб. Так росіяни намагаються виснажити українську оборону.

“Ті, хто групами виходять — групами не повертаються. Може один-два повернуться, буває взагалі ніхто не повертається. Ми їх зупиняємо. Але природно, що це морально та психологічно складно — кожен день вести бої та тримати позиції”, — зазначає боєць бригади “Холодний Яр” Сергій.

Відновитися морально під час ротації підрозділам допомагають учасники проєкту реабілітації для військових “Коло Покрови”, створеного для підтримки тих, хто несе службу на передовій. Разом із ними працюють творчі колективи та капелани.

“Для них дуже важливо вийти із замкнутого кола своїх переживань, своєї важкої праці. Часто буває, коли ти приїжджаєш до наших хлопців, — просто обіймаєш, благословляєш. І воїн, який бачив смерть в очі, починає плакати. І я розумію, що зі сльозами виходить жах цієї війни, виходить біль, виходить страх”, — каже керівник проєкту реабілітації “Коло Покрови”, капелан Борис Кутовий.

Просто в польовому таборі учасники проєкту проводять майстер-класи для військових, намагаються перемикнути увагу після важких бойових дій. Один із таких способів — ліплення з глини.

“Хтось соромиться, хтось не хоче підходити до столу. Буває, що в останній момент наважуються щось реалізувати. Ті, хто погоджуються, креативлять, щось цікаве завжди роблять”, — каже майстриня з ліплення Вікторія.

Попри ризики, не вперше приїжджає, щоб підтримати захисників України, етноколектив “Кралиця”.

“Ми були навіть у таких місцях, де ми співаємо, а воно щось літає, бахає. Але ми майже не подали знаку, все одно продовжили співати, і ця атмосфера така дуже домашня, дуже сімейна”, — зауважує учасниця етноколективу “Кралиця” Софія.

За словами іншої учасниці “Кралиці”, вони відчувають глибоку вдячність бійцям.

“Коли приїжджаєш із мирного Києва в такий досить небезпечний регіон, відчуваєш нескінченну вдячність за те, що вони стоять мужньо, не кидають свою роботу. І далі продовжують цю боротьбу”, — зазначає Марічка.

Після короткого відпочинку підрозділ 93-ї бригади повернеться на свої передові позиції, щоб продовжувати стримувати натиск противника та захищати незалежність України.

Читайте також: Протиснути Покровськ і сподіватися, що Україна буде панічно просити про переговори, — Дикий про стратегію росармії

Як повідомлялося раніше, на Покровському та Курахівському напрямках російські окупанти намагаються оточувати й організовувати котли з перерізанням логістичних шляхів українських захисників.

Прямий ефір