Вихід українських військ з Авдіївки — що змінює на цьому відтинку фронту, пояснив експерт

Авдіївка. Фото: Instagram/libkos

Присутність в Авдіївці дозволяла Збройним силам України тримати під своїм контролем тилову інфраструктуру окупаційних військ у так званому “Донецькому трикутнику”. Саме тому всі зусилля російських окупаційних військ були спрямовані на те, щоб відсунути ЗСУ від Донецька на відстань від 30 до 40 км — зони ураження ствольної та реактивної артилерії. Про це сьогодні, 19 лютого, сказав в ефірі FREEДОМ військово-політичний експерт Дмитро Снєгірьов.

На його думку, у цьому полягало основне завдання загарбників. Снєгірьов наголосив, що зараз немає сенсу говорити про якісь інші переваги від встановлення росіянами контролю над Авдіївкою, оскільки ЗСУ відійшли на другу та третю лінію — підготовлені рубежі оборони.

“З відходом на підготовлені рубежі оборони Збройні сили України вирівняли лінію фронту. І самі окупанти зараз визнають той факт, що основне завдання окупаційної армії — не дозволити ЗСУ закріпитися на цих рубежах, що знову ж таки призведе до численних втрат окупантів у живій силі та техніці. Тому що довжина так званого Авдіївського фронту — це не тільки Авдіївка — була близько 40-50 км, тоді як з виходом на нові рубежі лінія фронту значно скорочується і збільшується можливість вогневого ураження з боку ЗСУ та використання оперативних і стратегічних резервів”, — пояснив Дмитро Снєгірьов.

Читайте також: Авдіївський гарнізон зберіг свою боєздатність: про ситуацію на фронті розповів Братчук

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, протягом неділі, 18 лютого, на Авдіївському напрямку українські захисники відбили п’ять російських атак біля Новобахмутівки, Ласточкиного та Першотравневого Донецької області.

Прямий ефір