Членство в ЄС вигідне не тільки Україні, а і Європейському Союзу. Про це в проєкті “Високий кабінет” телеканалу FREEДОМ розповіла віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Вона зазначила, що Європейський Союз — це, перш за все, цінності.
“Хранителі цих споконвічних європейських цінностей (таких, як повага до прав людини, до гідності, до основ демократії) — сьогодні в Україні: у Києві, у Харкові, у Дніпрі, в Одесі, у Запоріжжі, у Львові та в багатьох інших містах України. Без цього будь-які економічні вигоди не дозволяли б нам ухвалювати такі рішення“, — наголосила Стефанішина.
По-друге, Україна — це одна з найбільших країн Європи, це найбільший ринок, який залишився поза складом Європейського Союзу.
“Україна — це величезна економіка, хоча недостатньо розвинена, недостатньо динамічна й адаптована. Але останній десятирічний період дозволив сильно реструктурувати нашу економіку. Найбільші українські національні виробники зрозуміли, що перспектива лежить у європейському ринку. І європейський ринок, і наші реформи, які ми провели з точки зору демонополізації (деолігархізації), створили поле для конкуренції. І навіть найбільші індустріальні промислові комплекси України розуміють зараз, що вкладати ресурс у лобіювання якихось своїх дрібних інтересів на національному рівні не дає такого результату, як перехід на європейське регулювання”, — сказала віцепрем’єрка.
Українські виробники зможуть розраховувати не тільки на 500-мільйонний ринок споживачів Європейського Союзу, а й на всі ринки, які відкриті для ЄС, а це — близько 3,5 млрд споживачів у світі.
“Відповідно, це не конкуренція з Європейським Союзом як із третім гравцем, а глобальна конкуренція. А глобальні ринки ЄС, повторю, — це 3,5 млрд споживачів у світі”, — додала Стефанішина.
Україна — це енергетична країна з величезним енергетичним потенціалом.
“Ми стали частиною енергетичної системи ЄС. Є величезний інтерес, наприклад, Німеччини, яка розуміє, що зелений перехід не буде вже зараз можливий без України. У них є конкретні плани та стратегії”, — повідомила спікерка.
Україна — це і величезна логістична зв’язка.
“Навіть зараз функціонує Чорноморський коридор, а це ринки третіх країн, які є традиційними для України, і які стануть також традиційними для Європейського Союзу“, — продовжила Стефанішина.
І, безумовно, Україна — це людський капітал.
“Це українці, які є дуже освіченою, професійною нацією. Безумовно, європейські інвестиції в українську економіку насамперед обґрунтовуються також дуже професійною робочою силою, ну і, відповідно, українцями, які можуть працювати в Європейському Союзі“, — акцентувала віцепрем’єрка.
Стефанішина зазначила, що в межах переговорів щодо членства в ЄС важливо, щоб Україна знайшла своє місце в європейському ринку. Також важливо, провівши комунікацію із сусідніми країнами, уникнути будь-яких політичних конфліктів на цьому ґрунті, “щоб усі економічні питання стали предметом економічних переговорів”.
Повна версія інтерв’ю: Проєкт “Високий кабінет”: велике інтерв’ю з віцепрем’єр-міністром Ольгою Стефанішиною
У проєкті “Високий кабінет” Ольга Стефанішина також розповіла, як прискорити рішення Заходу щодо передачі заморожених російських активів на підтримку України, яку політику вибудовувати з угорським прем’єром Віктором Орбаном, коли Україна стане повноправним членом Європейського Союзу та якою буде країна після перемоги над Росією.
Читайте також: “Це дуже потужний процес”: про старт перемовин про членство України в ЄС розповіла Стефанішина