За допомогою Збройних сил України (ЗСУ) енергетики Донеччини щодня відновлюють пошкоджені російськими снарядами лінії електропередач у прифронтових районах. За останній тиждень електрика знову повернулася до понад 60 тисяч українців. Однак є населені пункти, де проведення робіт неможливе через безперервні російські атаки. Понад пів року жителі містечка Часів Яр, що біля Бахмута, живуть під цілодобовими обстрілами. Детальніше про ситуацію — у матеріалі кореспондентки FREEДОМ Альони Грамової.
За масштабами зруйнованої інфраструктури Часів Яр дедалі більше з кожним днем нагадує Бахмут. Це місто в рази менше, проте інтенсивність російських обстрілів тут така сама.
Різке потепління з приходом весни тішить місцевих лише тим, що тепер не потрібно постійно думати про те, як обігріти житло. Кажуть, морози позаду, а ось війна набирає обертів.
“Дуже важка ситуація, бомблять останні три доби сильно, навіть занадто. Прилітає з усіх боків. І по сектору, де багатоповерхівки, і по приватному. Звичайно, ані газу, ані води, ані світла… Хто як може, той так і перебивається”, — розповідає житель міста Часів Яр Олександр.
Уцілілих будинків у місті практично не залишилося. Понад 60% пошкоджено або повністю знищено російськими окупантами. Це місто війська РФ обстрілюють усім, що є в них на озброєнні.
Нині Часів Яр має гірший вигляд, ніж Бахмут на початку року, зазначають місцеві жителі.
Польський волонтер Пьотр у місті не вперше. Сюди зазвичай привозить людям продукти, побутову хімію, а на зворотному шляху вмовляє людей евакуюватися.
Волонтер каже, евакуація з міста дуже нагадує виїзд людей із Бахмута.
“Я сказав, але ніхто не хоче їхати, залишив номер телефону. Сподіваюся, що хтось зателефонує, але з Бахмута відтоді ніхто не зателефонував, хоча я довго вмовляв”, — розповів Пьотр.
За останній місяць місцевій владі та волонтерам вдалося вмовити евакуюватися близько сотні людей. Сімей із дітьми в місті вже давно немає.
“Левова частина, понад 80%, — це люди пенсійного віку, які не те, що не хочуть їхати. Таке переконання в них, що це мій дім, це моя батьківщина і, відповідно, вони вже не можуть переступити через себе”, — зазначив голова Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.
Гуманітарна ситуація, кажуть у військовій адміністрації, в місті стабільна. Люди регулярно отримують усе найнеобхідніше. Тут працюють два магазини й аптека, а з 13 тисяч містян, які проживали в Часовому Яру до війни, під постійними російськими артобстрілами залишаються жити приблизно тисяча жителів.
Читайте також: Волонтери з Польщі та США допомагають жителям Донеччини та ЗСУ — як відбуваються поїздки (ВІДЕО)
Нагадаємо, вночі війська РФ обстріляли Краматорськ Донецької області. Внаслідок атаки в місті постраждала будівля навчального закладу, прилеглі будинки та проїжджа частина.