Літій — критично важливий елемент у виробництві електроніки та автомобілів. Видобуток літію може зблизити Сербію та Європейський Союз. Белград ухвалив стратегічне рішення освоювати найбільше в Європі родовище літію разом із Німеччиною та Євросоюзом. Про це сьогодні, 23 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Розробка Сербії з лідерами Європейського Союзу відповідних родовищ літію — це важливо. Це великі гроші. Зараз люди готові платити за сучасні технології. Літій використовується скрізь, у всіх наших сучасних товарах”, — зазначив він.
Виробники техніки та автомобілів у Європі зацікавлені в Сербії, як постачальнику літію.
“Для європейських виробників техніки, електроніки, машин надзвичайно важливо мати свого європейського постачальника літію, щоб не імпортувати його із Середньої Азії, Китаю через посередників”, — пояснив експерт.
Запаси літію, виявлені 2004 року в долині річки Ядар на заході Сербії, є одними з найбільших у Європі.
“Родовища літію в Сербії — це приблизно 17% усього літію, який видобувається в Європейському Союзі. Це дуже суттєві показники. Це відкриває можливості для Сербії в отриманні великої кількості структурних фондів Європейського Союзу як країні, яка вже готова повноцінно стати членом ЄС. Це буде відривати Сербію від Російської Федерації та зближувати її з Україною”, — констатував Буряченко.
Читайте також: Сербія рішуче прагне в ЄС —”квиток” для Белграда (ВІДЕО)