Збройні сили України на сьогодні обрали тактику видавлювання противника з окупованих територій через перерізання системи забезпечення та логістики ЗС РФ. Тож армія РФ під постійним натиском українських захисників ухвалила рішення залишити захоплені раніше території частини Херсонської та Миколаївської областей. Про це сьогодні, 11 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу Військово-морських сил України Андрій Риженко.
Він акцентував, що звільнення Україною тимчасово окупованих територій частини Чорноморського узбережжя — дуже важливий і серйозний крок.
“Тому що правий берег Дніпра під нашим контролем. Була обрана тактика видавлювання противника з окупованих територій через перерізання його системи забезпечення. Вона, загалом-то, потребує часу, проте виявилася повністю правильною. І противник під щоденним натиском сам ухвалив рішення цю територію залишити. А тепер, якщо ми подивимося про необхідність звільнення нашого Чорноморського узбережжя, ще значна частина Херсонської області перебуває під контролем росіян. І, до речі, і Миколаївська область, тому що там кінцівка Кінбурнської коси — це Миколаївська область, і Крим. То треба сказати, що, звісно, росіянам буде складніше виконувати завдання з морського напряму і в морі, тому що говорити про те, що вони будуть висаджувати десант, вже складніше і складніше стає. Тому що, щоб висадити десант з моря, потрібно забезпечити його підтримку з землі. Тобто зі східного напрямку з Миколаєва. А тут ніби вийшло так, що противник відкинутий на значне віддалення, на 80 км з тих рубежів, на яких він був, максимально наближався”, — сказав Риженко.
На думку експерта, не виключено, що за допомогою цієї тактики Україна поверне контроль над Азовським і Чорноморським узбережжями.
“І Дніпро — це серйозна така перешкода, яку, я думаю, що не вдасться противнику тепер форсувати. Наступним етапом стане те, що ми таким же чином переріжемо лінії забезпечення противника на лівому березі Дніпра. І виженемо його звідти. І тоді це дасть можливість взагалі виходу до Кримського півострова і звільнення не тільки Чорноморського узбережжя, нашого захопленого, а й Азовського. Тому що я хочу нагадати, що зараз усе узбережжя українське Азовського моря перебуває під контролем противника. Це дуже важливо для нас його звільнити і з економічної, і з військової, і соціально-психологічної точки зору”, — заявив Риженко.
Він зазначив, що однією з умов проведення операції ЗСУ було уникнути значних втрат серед військовослужбовців і запобігти руйнуванню Херсона, сіл Херсонської області.
“Якщо говорити про ті частини, які перебували на правому березі, там дійсно були сконцентровані дуже серйозні угруповання, батальйонні-тактичні групи росіян складу повітряно-десантних військ. Були угруповання 22-го армійського корпусу, які належать Чорноморському флоту. Зараз вони перекинуті на лівий берег Дніпра в Херсонську область. Можна припустити, були розмови про те, що росіяни можуть їх перекинути на інші ділянки фронту і важливі, включно з Білоруссю. Але річ у тім, що вони самі по собі теж вироблені серйозно цими боями, перебували кілька місяців в умовах дуже обмеженої логістики. Але дивитимемося. Ми з вами ведемо розмову на припущеннях, є чітка розвідувальна обстановка, якою володіє Генеральний штаб. І я думаю, що вони вживатимуть контрзаходів для того, щоб якраз ось ці найбільш боєздатні частини російські, які можуть нам ще якимось чином загрожувати, щоб це нейтралізувати”, — підсумував Андрій Риженко.
Читайте також: “Земля дрижала, окупанти тонули і розбігалися”: як війська РФ покидали Херсон, розповів Хлань (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, для ЗСУ контроль над правобережжям Дніпра є важливою перемогою. По-перше, це повністю закриває загрозу наступу росіян на Миколаїв та Одесу. По-друге, це дозволяє українським військовим перекинути значну частину військ на інші напрями, тоді як противник буде змушений залишити боєздатні з’єднання на лівому березі для захисту від потенційного форсування Дніпра. Крім того, повернення контролю над Чорноморським узбережжям створює й нові загрози для російського флоту.