Вибухи на “Північному потоці”: що насторожує в публікаціях ЗМІ, розповів Фесенко

Вихід газу на поверхню через аварію на "Північному потоці". Фото: twitter.com

Робити будь-які висновки про організаторів та виконавців вибухів на газопроводі “Північний потік” у Балтійському морі до оголошення результатів розслідування зарано. До інформації про це, яка майже одночасно з’явилась у різних виданнях, виникає чимало запитань. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Володимир Фесенко, коментуючи статті у закордонній пресі про нібито “український слід”.

Найбільше гостя ефіру насторожує синхронність появи таких статей у різних виданнях.

“Для мене те, що з’явилася ця інформація в низці видань, американських, британських, відомих німецьких виданнях, майже одночасно, має дещо підозрілий вигляд. У мене таке відчуття, що тут ідеться про такий специфічний злив, неофіційний злив інформації”, — коментує Фесенко.

Дивними йому здається посилання на американські спецслужби, позаяк США не беруть участь у розслідуванні інциденту на Nord Stream, цим займаються правоохоронні органи та спецслужби Німеччини та скандинавських країн. Фесенко не виключив, що поява публікацій — сигнал західних спецслужб про їхню непричетність до вибухів.

У Росії ще з минулого року активно запускається версія, що це зробили саме західні спецслужби. Вони таким чином хочуть ще й посварити західних партнерів між собою. Американці так неофіційно кажуть: “Ні, ні, це не ми, не хвилюйтеся”. “Український слід” легко вказати, бо ніби війна все списує, і війна ніби вибачає, мовляв, українці зараз у стані війни, вони у стані афекту, вони можуть використати проти Росії які завгодно засоби, і їх можна зрозуміти. Начебто посилання на це робиться, такий натяк”, — припускає гість ефіру.

Водночас він зазначає, що публікації про “український слід” аж ніяк не відкидають причетності Росії до вибухів на “Північному потоці”, оскільки раніше спецслужби РФ використовували українських громадян у своїх операціях.

“Були відомі замовні вбивства у Києві, коли використали наосліп українських громадян, зокрема ветеранів АТО. Це стиль російських спецслужб. Не завжди вони посилають своїх агентів, як це було в Солсбері, для того, щоб отруїти когось. Нині вже намагаються діяти тонше. І якщо завдання полягало в тому, щоб звинуватити Україну, дискредитувати Україну, то могли використовувати таку схему”, — коментує Володимир Фесенко.

На його думку, від кого б не виходила інформація про “український слід” у вибухах, вона становить небезпеку для України.

“Ці публікації можуть використовувати для формування якихось негативних настроїв у громадській думці, зокрема, для того, щоб знизити рівень підтримки України”, — зазначив він.

Фесенко наголосив, що саме тому офіційні особи США та Німеччини закликали не робити поспішних висновків, поки немає жодних офіційних даних, результатів розслідування, а йдеться про версії чи припущення.

Політолог резюмував, що наразі опублікована інформація викликає більше питань, ніж дає відповіді.

Читайте також: Підрив “Північного потоку” та атака у Мачулищах: як Москва намагається звинуватити Україну (ВІДЕО)

Прямий ефір