Вибух на Омському НПЗ: втрати потужностей заводу для РФ оцінив експерт

Омський НПЗ. Фото: Telegram-канал ASTRA

На Омському нафтопереробному заводі (НПЗ) учора, 26 серпня, стався вибух, після чого там почалася пожежа. Підприємство, за оцінками російських фахівців, є одним із найбільших у РФ. На ньому виробляли зокрема авіаційний гас. На відновлення НПЗ знадобиться щонайменше чотири місяці. Про це сьогодні, 27 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник директора Асоціації енергетичних і природних ресурсів України Андрій Закревський.

За його словами, нафтопереробна галузь саме західної частини Російської Федерації фактично стагнує.

“Є вже прямі аналізи, які показують, що вона вмирає. Омський завод — один із трьох найбільших заводів, це зрозуміло, але він був цінний тим, що це завод глибокої переробки нафти. Тобто досить сучасні, але прості НПЗ як мінімум 11 видів продукції надають після перегонки нафти, а уявіть собі глибину переробки, якщо він надавав 50 видів продукції”, — звернув увагу Закревський.

Він зауважив, що насамперед ідеться про авіаційний гас, яким заправляють літаки, що завдають ударів по Україні.

“Тому цей удар важко переоцінити, саме з погляду глибини переробки, я на цьому наполягаю”, — наголосив експерт.

Також Закревський повідомив, що Омський НПЗ проводив переробку 21 млн тонн нафтопродуктів на рік, установка, на якій стався вибух, виробляла 11 млн тонн.

“Виходить навіть більше ніж половина потужності. Це перше. Другий момент. Перед тим, як розділити нафту на 50 фракцій глибокої переробки, її потрібно спочатку розділити на спеціальних печах і на спеціальних колонах, розділити її первинно. Виходить, що фактично замуровано вхід у завод”, — звернув він увагу.

Таким чином, за його словами, вибух стався на обладнанні, яке виконує первинний етап переробки нафти, без якого подальше виробництво неможливе. Але відновити завод можна, вважає експерт.

“Омський завод — це один із найстаріших заводів, і там накопичилася достатня кількість експертизи для того, щоб такі речі, саме первинну переробку нафти, відновлювати. Чи буде це 11 мільйонів тонн? Точно ні. Чи буде якісний поділ? Точно ні”, — упевнений Закревський.

На його думку, на ремонт Омського НПЗ і запуск технологічного процесу знадобиться щонайменше чотири місяці.

Читайте також: В Омську та на “Кавказі” згорає паливо для військової машини РФ — огляд (ВІДЕО)

Нагадаємо, 26 серпня на Омському НПЗ стався вибух, після якого почалася масштабна пожежа.

Прямий ефір