Для Тайваню 2024 рік почнеться з виборів президента. Майбутнє Тайбея — одна з ключових причин протистояння Китаю і США. Правляча партія Тайваню послідовно виступає за незалежність і розвиток національної ідентичності. Пекін категорично відкидає такі ідеї. Розвідка Тайваню повідомила про кампанію з дезінформації, яку Китай розгорнув проти Демократичної прогресивної партії та її кандидата, повідомляє FREEДОМ.
Як Тайбей будуватиме відносини з Пекіном — головна тема дебатів кандидатів у президенти Тайваню.
Усі вони проти перспективи китайського управління. Утім, діалог із Китайською Народною Республікою (КНР) не відкидають. Лідер передвиборчих перегонів, віцепрезидент Тайваню і кандидат від правлячої партії Вільям Лай Цінде заявив, що він відкритий для переговорів із Китаєм.
“Основна позиція Тайваню полягає в тому, що суверенітет і незалежність Тайваню належать його 23-мільйонному народу, а не Китайській Народній Республіці”, — заявив він.
Згідно з опитуваннями, друге місце в передвиборчих перегонах посідає кандидат у президенти від партії Гоміньдан Хоу Ю-і. Він обіцяє налагодити тісніші зв’язки з Пекіном. Однак, при цьому, категорично відкидає китайську модель “одна країна — дві системи”.
“Нинішній статус-кво полягає в тому, що Тайвань і Китай перебувають на межі війни”, — наголосив він.
В інтересах КНР усунути від влади правлячу Демократичну прогресивну партію, вважають аналітики. Пекін не приховує, що віддає перевагу кандидату від партії Гоміньдан і відкрито критикує інших претендентів, звинувачуючи їх у спробі спровокувати конфлікт між Китаєм і Тайванем.
“Ті, хто грає з вогнем, обпечуться самі. Ми попереджаємо керівництво Демократичної прогресивної партії, що будь-яка спроба спертися на зовнішні сили й застосувати силу для досягнення незалежності в кінцевому підсумку закінчиться невдачею”, — заявив представник міністерства оборони Китаю Ву Цянь.
Останніми місяцями Китай посилив військову присутність у Тайванській протоці. У Міністерстві оборони Тайваню повідомили, що повітряний простір щодня патрулюють китайські військові літаки.
“28 грудня 12 китайських військових літаків пролітали поблизу Тайванської протоки”, — із заяви Міністерства національної оборони Тайваню на сайті відомства.
Війна Росії проти України, ситуація на Близькому Сході — все це впливає на політичну обстановку в Тайбеї, вважають експерти.
“Китай прагне використовувати відкрите суспільство Тайваню за допомогою гібридних засобів, щоб спробувати вплинути на результат наших виборів”, — упевнений міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву.
У Тайбеї заявили, що Пекін намагається вплинути на результат виборів. Насамперед йдеться про кампанію з дезінформації. Розвідка Тайваню виявила в соціальних мережах підроблені відеоролики з кандидатами від правлячої партії й фейкові новини.
Читайте також: Тайванське питання: ЗМІ оприлюднили подробиці перемовин між лідерами США та Китаю (ВІДЕО)