Вибори у Сполучених Штатах Америки впливають на ухвалення іншими країнами рішень щодо відправки своїх військових в Україну. Про це сьогодні, 28 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, засновник об’єднання “Соціал-демократична платформа” Богдан Ференс.
Він зазначив, що дискусії з цього питання відбуваються й всередині Північноатлантичного альянсу, й на рівні національних урядів. За словами Ференса, що східніше розташовані країни-члени НАТО, то краще вони розуміють загрози, які походять від РФ, й то більше вони підтримують такі теми.
“Але чим західніше країни, тим вони акуратніші, я думаю, та обережніші. Я думаю, що в цьому відношенні все одно вибори у Сполучених Штатах Америки — це один із ключових чинників, які навіть на такі рішення впливають. Тому що всі зараз перебувають в очікуванні, хто буде наступним президентом США. Від позиції США, включно з цими питаннями, також залежить дуже багато чого в Північноатлантичному альянсі”, — сказав кандидат політичних наук.
Водночас він наголосив, що має використовуватися й принцип, який би не давав змоги РФ знати, які дії партнерів підуть за черговою етапністю російсько-української війни або ще більшою ескалацією.
“Тому такі питання також не тільки мають обговорюватися, але й розроблятися, яким чином їх реалізовувати”, — сказав Ференс.
Загалом, за його словами, США, Німеччина, Франція, Велика Британія — це ті потужні країни, які визначають вектор Північноатлантичного альянсу.
“Я не хочу сказати, що інші країни не впливають. Вони однозначно також мають свою роль у цьому процесі та наче посилюють ті чи інші фланги напрямку, як східні сусіди, наприклад, або південні країни-члени НАТО. Туреччина, знову ж таки, ми про неї забуваємо, але це країна, у якої часто різняться бачення й позиція навіть у контексті російсько-української війни. Для того, щоб реалізовувати дуже серйозні такі кроки, які ми обговорювали, потрібен все-таки цей баланс усередині Північноатлантичного альянсу. Нагадаю, навіть вступ таких країн, як Фінляндія й Швеція, здавалося б, які, в принципі, завжди були готові максимально до Північноатлантичного альянсу, це спричинило серйозні внутрішні процеси, і, так скажімо, в часі дуже серйозно розтягнулося ухвалення цього рішення, включно з Туреччиною. А ще є Угорщина. Ми прекрасно знаємо позицію Угорщини в багатьох також питаннях. Тому це складно — всередині НАТО домовлятися”, — сказав Ференс.
Водночас він зазначив, що тема безпеки є зараз найпріоритетнішою, і партнери України зіставляють ризики, публічно заявляють, що вони не хочуть прямого зіткнення з Російською Федерацією.
Читайте також: Країни НАТО обговорюють відправлення військових в Україну — хто готовий допомогти (ВІДЕО)
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський позитивно ставиться до ідеї про можливе відправлення військових із західних країн в Україну. Першим з такою ініціативою виступив президент Франції Еммануель Макрон. Щоправда, він уже неодноразово доповнював свою ідею умовами, за яких військові Франції опиняться на території України. Тепер же ідею підтримали представники країн Балтії.