Вибори у США впливають на ухвалення іншими західними країнами рішень щодо відправки військових в Україну, — Ференс

Конгрес США. Фото: ukrinform.ua

Вибори у Сполучених Штатах Америки впливають на ухвалення іншими країнами рішень щодо відправки своїх військових в Україну. Про це сьогодні, 28 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, засновник об’єднання “Соціал-демократична платформа” Богдан Ференс.

Він зазначив, що дискусії з цього питання відбуваються й всередині Північноатлантичного альянсу, й на рівні національних урядів. За словами Ференса, що східніше розташовані країни-члени НАТО, то краще вони розуміють загрози, які походять від РФ, й то більше вони підтримують такі теми.

“Але чим західніше країни, тим вони акуратніші, я думаю, та обережніші. Я думаю, що в цьому відношенні все одно вибори у Сполучених Штатах Америки — це один із ключових чинників, які навіть на такі рішення впливають. Тому що всі зараз перебувають в очікуванні, хто буде наступним президентом США. Від позиції США, включно з цими питаннями, також залежить дуже багато чого в Північноатлантичному альянсі”, — сказав кандидат політичних наук. 

Водночас він наголосив, що має використовуватися й принцип, який би не давав змоги РФ знати, які дії партнерів підуть за черговою етапністю російсько-української війни або ще більшою ескалацією.

“Тому такі питання також не тільки мають обговорюватися, але й розроблятися, яким чином їх реалізовувати”, — сказав Ференс.

Загалом, за його словами, США, Німеччина, Франція, Велика Британія — це ті потужні країни, які визначають вектор Північноатлантичного альянсу.

“Я не хочу сказати, що інші країни не впливають. Вони однозначно також мають свою роль у цьому процесі та наче посилюють ті чи інші фланги напрямку, як східні сусіди, наприклад, або південні країни-члени НАТО. Туреччина, знову ж таки, ми про неї забуваємо, але це країна, у якої часто різняться бачення й позиція навіть у контексті російсько-української війни. Для того, щоб реалізовувати дуже серйозні такі кроки, які ми обговорювали, потрібен все-таки цей баланс усередині Північноатлантичного альянсу. Нагадаю, навіть вступ таких країн, як Фінляндія й Швеція, здавалося б, які, в принципі, завжди були готові максимально до Північноатлантичного альянсу, це спричинило серйозні внутрішні процеси, і, так скажімо, в часі дуже серйозно розтягнулося ухвалення цього рішення, включно з Туреччиною. А ще є Угорщина. Ми прекрасно знаємо позицію Угорщини в багатьох також питаннях. Тому це складно — всередині НАТО домовлятися”, — сказав Ференс.

Водночас він зазначив, що тема безпеки є зараз найпріоритетнішою, і партнери України зіставляють ризики, публічно заявляють, що вони не хочуть прямого зіткнення з Російською Федерацією.

Читайте також: Країни НАТО обговорюють відправлення військових в Україну — хто готовий допомогти (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський позитивно ставиться до ідеї про можливе відправлення військових із західних країн в Україну. Першим з такою ініціативою виступив президент Франції Еммануель Макрон. Щоправда, він уже неодноразово доповнював свою ідею умовами, за яких військові Франції опиняться на території України. Тепер же ідею підтримали представники країн Балтії.

Прямий ефір