11 вересня у Росії закінчаться вибори у 80 регіонах. Громадяни федерації мають обрати керівників країв, округів, автономних областей країни та членів регіональних парламентів. Незалежні спостерігачі фіксують сотні порушень. Голосування, повідомляють у громадському русі на захист прав виборців “Голос”, не відрізняється від минулорічного — ті самі фальсифікації, повідомляє FREEДОМ.
Так, від 9 до 11 вересня у Росії відбуваються вибори різного рівня. Обирають глав 14 суб’єктів федерації, депутатів кількох регіональних парламентів та міськрад. Експерти вже фіксують підготовку до фальсифікацій та усунення від кампанії опонентів путінських ставлеників. А також “договірняки” з іншими партіями.
“Жодна партія, крім, можливо, КПРФ, не має помітних активістів у районах, які могли б серйозно поборотися за мандат. Зараз комуністи підтримують так звану спецоперацію, тому опозиційний електорат голосувати за них навряд чи буде”, — сказало анонімне джерело з адміністрації президента Росії в інтерв’ю інтернет-виданню “Медуза”.
Виборча кампанія до московської мерії розпочалася із затримання неугодних. Раніше за звинуваченням у дискредитації російської армії заарештували опозиціонера Володимира Кара-Мурзу. За тією ж статтею переслідують голову Красносільського муніципального округу Олену Котеночкіну. Вона у розшуку. А депутата цього ж округу Олексія Горінова за нібито “фейки” про росармію засудили до 7 років. Найближчі місяці за тими самими звинуваченнями у Бутирській в’язниці проведе і колишній голова Красносільського муніципального округу Ілля Яшин.
Агітація теж у тренді. “Наші краще, ніж шпигун” написано на плакаті партії “Єдина Росія”, що висить на паркані російської школи. Громадський рух захисту прав виборців “Голос” фіксує низку лжемінувань на виборчих дільницях у Пскові та Петрозаводську. В Удмуртській Республіці бюлетені тримають у коробках під столами. Заяви на голосування вдома пишуть люди, які давно померли, повідомляє “Голос”.
Такими ж були й минулорічні вибори до Держдуми, лише більшого масштабу. Тоді центральна виборча комісія відмовилася від прямої відеотрансляції з дільниць уперше за 10 років. Заборону на зйомку вирішили запровадити і зараз.
Торік після виборів журналісти “Медузи” отримали доступ приблизно до мільйона годин записів із камер спостереження із багатьох ділянок у всій країні. За оцінками експертів, до яких звернулися опозиційні журналісти, восени 2021 року могло бути вкинуто до 17 мільйонів голосів.
“Дивитись на те, що буде у вересні, з погляду аналітики не варто. Набір регіонів такий. Там будуть позамежні цифри. Це не означає, що там позамежна реальна підтримка”, — сказав аналітик руху “Голос” Станіслав Андрійчук.
Минулорічні вибори до Держдуми для путінської “Єдиної Росії” відбулися під гаслом “Нас не завалити”. В агітаційній кампанії взяв участь і сам президент РФ Володимир Путін. Але на переконання вирішили не покладатися — додали виплати батькам школярів та військовим. І це також не дало стовідсоткової гарантії. У хід пішли традиційні прийоми. Незалежна мережа спостерігачів, яка працювала на виборах, зафіксувала майже 4 тисячі порушень — масове вкидання бюлетенів, багаторазове голосування тих самих людей, бюлетені з проставленими заздалегідь підписами або позначкою за “Єдину Росію”.
“Вибори — це фікція, підрахунок виборів здійснює влада. Багато процесів переведено в електронну форму, що ускладнює, в принципі, можливість перевірити та верифікувати той чи інший голос, це не перерахунок бюлетенів. Хто має доступ адміністратора до цих програм, може вбивати будь-яке число, яке йому хочеться, без жодної перевірки. Прийдуть ті, кого вже в адміністрації президента схвалили”, — коментує адвокат, правозахисник Микола Полозов.
Вибори-2022 ще не закінчилися, а порушень уже сотні, повідомляють незалежні спостерігачі. Голосування на пеньках, заборона допуску ЗМІ на надомне голосування. У Москві спостерігачі фіксують неправильно опломбовані скриньки для голосування, а московська база електронного списку виборців зависла. І росіянам, які хочуть проголосувати онлайн, все одно видають паперові форми, які, як свідчить практика всіх російських виборів, дуже легко підробити.
Читайте також: Показові розправи з інакодумцями в РФ: Путін боїться журналістів та опозицію
Як повідомлялося раніше, понад 100 партій допущено до участі у дострокових парламентських виборах в Італії, призначених на 25 вересня. Це була перша виборча так звана “літня” кампанія, більша частина якої припала на сезон відпусток. Але вже зараз сформовано всі списки кандидатів у депутати та сенатори, і арбітражна комісія розпочала їхню перевірку. Від лідерів політичних партій у хід пішли всілякі обіцянки, щоб залучити на той чи інший бік виборців, які замешкалися або сумнівалися.