Вибори до Європарламенту: партія Орбана показала найгірший результат в історії

Віктор Орбан. Фото: ap.org

Партія угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана “Фідес” домоглася найгіршого результату в історії на виборах до Європарламенту. Про це повідомило угорське незалежне видання Telex з посиланням на результати підрахунку голосів, передає FREEДOM.

Орбанівський альянс Фідес-KDNP отримав підтримку 44,52% і претендує на 11 мандатів у Європарламенті, що менше, ніж прогнозували опитування. Водночас нещодавно створена опозиційна партія “Тиса” Петера Мадяра має підтримку 29,74% (7 мандатів).

За останні 20 років “Фідес” лише одного разу набрала менше ніж 50% на виборах до Європарламенту — у 2004 році вона отримала 47,4% як опозиційна партія.

Порівняно з попередніми виборами до Європарламенту, що відбулися 2019 року, політсила Орбана втратила майже 8 відсоткових пунктів і 2 мандати.

Попри це, у своєму виступі перед оприлюдненням остаточних результатів прем’єр-міністр Віктор Орбан сказав, що “угорці підтвердили промирну політику уряду й уповноважили нас утримати Угорщину від війни”.

Орбан сказав, що “угорський народ чітко дав зрозуміти: ті, хто виступає проти своєї батьківщини в Брюсселі, будуть покарані”. Він завершив свою промову словами:

“Зупиніть міграцію, зупиніть гендер, зупиніть війну, зупиніть Брюссель”.

Петер Мадяр заявив, що результат є “початком кінця” для Віктора Орбана і стане “Ватерлоо для його влади”.

“Сьогоднішній день є доказом того, що можна займатися політикою на благо угорського народу”, — сказав він, пообіцявши “витягнути країну з трясовини”.

Читайте також: У Європарламенті може збільшитися кількість консерваторів: наслідки для України назвала політолог

Нагадаємо, 9 червня в Європейському Союзі була “супернеділя” виборів до Європарламенту. Мільйони європейців обирали тих, хто формуватиме політику ЄС на найближчі п’ять років.

Прямий ефір