Вибори до Європарламенту не змінять політику ЄС щодо України, — Фесенко

Європейський парламент. Фото: investigator.org.ua

Результати майбутніх виборів до Європарламенту не вплинуть на політику Європейського Союзу щодо України. Усе-таки більшість європейських сил зараз підтримують Україну і засуджують російську війну проти України. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Володимир Фесенко.

“Що стосується результатів виборів до Європарламенту, прогнози різні. З високою ймовірністю вкрай праві популістські партії, так звані євроскептики, можуть збільшити своє представництво в Європарламенті. Зараз вони мають четверту за чисельністю фракцію у складі Європарламенту, можуть вийти на третє підсумкове місце. У низці країн, наприклад, у Франції, партія Марін Ле Пен може посісти перше місце. Схожа ситуація може бути і в деяких інших європейських країнах. Але все-таки, за прогнозами європейських соціологів, дві провідні партії — Європейська народна партія та Альянс лібералів і демократів за Європу збережуть свої провідні позиції в Європарламенті. Їхнє домінування в Європейському парламенті, найімовірніше, збережеться. Тому очікувати, що політика Європейського Союзу щодо України зміниться, не варто”, — пояснив політолог.

За його словами, можливо склад Європарламенту стане більш строкатим і суперечливим.

“Можливо, не буде якогось консенсусу з цілої низки питань, як це раніше спостерігалося. Можливо, стане дещо більше критиків підтримки України. Таке можливо. Але я не думаю, що наразі є ризик того, що євроскептики отримають абсолютну більшість місць у парламенті. Крім того, прогнози результатів виборів цього не показують”, — додав експерт.

Він також зазначив, що сама по собі перемога окремих популістських партій у різних країнах Європи ще не означатиме зміни європейської політики загалом, і для України зокрема.

“Усе-таки більшість європейських сил зараз підтримують Україну і засуджують російську війну проти України. І думаю, що ця політика не зміниться”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Переговори про вступ до ЄС і гарантії безпеки: що чекає на Україну влітку — огляд від експертів

Прямий ефір