Вибори до парламенту не змінять політику Франції щодо України, — Кучухідзе

Прапор Франції. Фото: Reuters

30 червня у Франції відбувся перший тур дострокових виборів до нижньої палати парламенту. Екзит-поли, проведені на дільницях, засвідчили перемогу ультраправої партії “Національне об’єднання”, за неї проголосували 34,2% французів. Блок лівих партій “Новий народний фронт” опинився на другому місці — 29,1%. На третьому — партія чинного президента “Відродження” (21,5%). Але попри результати, щодо України політика Франції навряд чи зміниться. Про це сьогодні, 1 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Антон Кучухідзе.

“Якщо говорити станом на зараз, то ми не знаємо, як закінчаться вибори. Але загалом для України загрози я не бачу. Тому що всі три лідерські партії, які проходять до парламенту, заявляли про збереження підтримки для України. Тобто, можна зробити висновок, що більшість французів за те, щоб підтримати Україну і не дати рости російському імперіалізму. Поки що радикального заперечення підтримки України від лідерів цих трьох партій немає”, — констатував політолог.

На його думку, більш гострим для них стане питання з Палестиною.

“Усі три партії отримали виняткову кількість голосів виборців. Але в жодної з них немає більшості. Логічно, що будуть домовлятися. Наприклад, партія Ле Пен заперечує визнання Палестини точно так само, як “Новий народний фронт”. І на цих настроях може грати партія Еммануеля Макрона, розігруючи карту стабілізатора настроїв у країні. І це тільки одна з моделей, до чого партії можуть приходити, до яких політичних домовленостей”, — пояснив експерт.

За його словами, враховуючи тісний зв’язок Франції з мусульманським світом, новим політичним лідерам Франції доведеться переглядати політику.

“Більшості немає в жодної з партій. Тому подивимося, як вони домовляться і яка в результаті буде коаліція після другого туру виборів. Але поки що політична гама наступного скликання Національних зборів Франції виглядає досить складною. Якщо результати збережуться такими, то робота парламенту полягатиме в постійних кейсах, домовленостях для збору голосів. Політикам доведеться попітніти, щоб забезпечити швидкість ухвалення важливих рішень для держави”, — резюмував Антон Кучухідзе.

Читайте також: Перший тур виборів у Франції завершився перемогою ультраправих — реакція громадян

Прямий ефір