Росія стала донором економіки КНДР. Агентство Bloomberg пише, що валовий внутрішній продукт (ВВП) Північної Кореї у 2023 році зріс на 3%: збільшилося виробництво заліза, сталі, міді, нікелю та алюмінію. Це дозволяє Пхеньяну випускати більше зброї та боєприпасів та постачати їх Москві, повідомляє FREEДОМ.
Десятки балістичних ракет та 5 млн снарядів відправила Північна Корея до Росії, заявив міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік. У Білому домі стверджують, що КНДР постачає до Росії зброю з вересня 2022 року. В обмін на боєприпаси та ракети Москва ділиться з Пхеньяном нафтою, продовольством та військовими технологіями.
“Є побоювання, що Північна Корея може попросити допомоги у розробці ядерної зброї, космічних технологій та модернізації звичайних озброєнь, тим самим посиливши свій військовий потенціал”, — сказав міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік в інтерв’ю японській газеті Yomiuri Shimbun.
Якість артилерійських снарядів, які Північна Корея постачає Росії, є сумнівною. Видання The Moscow Times пише, що російські військові критикують північнокорейське озброєння. Найбільші претензії у них до якості та кількості пороху у боєприпасах. Такі снаряди найчастіше застосовують у ситуаціях, де точність стрілянини не важлива.
“Ця історія про дешево та сердито. Вона абсолютно не претендує на технологічність, якість, точність влучення — на всі ці параметри, які є одними з основних для більшості систем зброї. Але північнокорейське озброєння є дуже дешевим, доступним, і його дуже багато”, — коментує експерт з міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.
Північна Корея десятиліттями перебуває під жорсткими міжнародними санкціями. Однак, завдяки російським військовим замовленням Пхеньян зумів оживити свою економіку. За інформацією Bloomberg, 2023 року ВВП Північної Кореї збільшився більш ніж на 3% порівняно з 2022-м. Це найбільше зростання з 2016 року.
“Економічне зростання очолили галузі важкої та хімічної промисловості, які збільшились на 8,1% порівняно з попереднім роком. Хоча у звіті не йдеться про те, чи займаються ці галузі виробництвом зброї, у ньому відзначається зростання виробництва первинних металів, до яких належать залізо, сталь, мідь, нікель та алюміній”, — пише Bloomberg.
Співпраця з РФ відкриває для КНДР можливості модернізації свого ВПК, вважають експерти.
“Північна Корея, реалізуючи таку співпрацю з РФ, отримує собі додаткову змогу вдосконалення свого технологічного потенціалу. Якщо північнокорейці аналізують ситуацію з постачанням зброї Росії та якістю цієї зброї, то вони мають шанс модернізувати власне виробництво, ВПК, щоб випускати, грубо кажучи, менше браку”, — пояснює експерт з міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.
Хакери з Північної Кореї атакували або зламували комп’ютерні системи різних оборонних та інженерних компаній, включаючи виробників танків, підводних човнів, військових кораблів, винищувачів, а також ракетних та радіолокаційних систем. Про це йдеться у доповіді Федерального бюро розслідувань США, Агентства національної безпеки США, Національного центру кібербезпеки Великої Британії та Національної розвідувальної служби Південної Кореї. Автори документа наголошують: ця глобальна операція кібершпигунства показує, на що готова піти Північна Корея для реалізації своїх військових та ядерних програм.
Читайте також: Тандем Москви та Пхеньяна виходить за рамки — факти та реакції (ВІДЕО)
Раніше російський опозиційний журналіст, ексдепутат Держдуми РФ Ігор Яковенко сказав, що господар Кремля вибудовує вісь диктаторських терористичних режимів, які спрямовані проти США, України та всього західного світу. Водночас він зазначив, що санкціями ані Росію, ані Іран, ані Північну Корею зупинити не вийде. Оскільки ці країни вже давно перебувають під санкціями. Для них це стало звичним явищем.
Читайте також: До “вісі зла” ставляться дуже м’яко — вона вже консолідується і диктує свої умови, — Лісний