Вторинні санкції запровадять проти тих, хто купує російську нафту — думка експерта

Скриншот: uatv.ua

У Росії населення ледь зводить кінці з кінцями, а держава живе за рахунок продажу природних ресурсів. Про це заявив російський мільярдер Олег Дерипаска. Але в цьому немає нічого дивного, це державна стратегія Кремля. Крім того, влада в РФ переглядає оподаткування нафтових компаній, щоб збільшити державні доходи. Про це сьогодні, 27 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів Михайло Крутихін, експерт з нафтогазового ринку.

Експерт зазначив, що ще 2014 року Путін підписав “Доктрину економічної безпеки Росії”, а 2019 року “Доктрину енергетичної безпеки Росії”. І там абсолютно чітко визначено, що Росія розвиватиметься за лінією видобутку та експорту сировинних матеріалів, викопних енергоносіїв вугілля, газу та нафти.

“А ось такі речі, як технологічний розвиток енергетики, альтернативні джерела, водень, сонце, вітер — все це “підступи Заходу”. Це бабуїни, це ті, хто експлуатують природу. 85% російського експорту це сировинні товари або продукти першого переділу. Це не тільки нафта, вугілля, газ, це ще й алмази, ліс, чавун, сталь першого переділу. Але це те, що не вимагало практично ніяких додаткових зусиль і особливого розвитку науки і техніки”, — сказав Крутихін.

Експерт наголосив, що РФ виживає за рахунок продажу енергоресурсів, і, найімовірніше, зараз ітиметься про вторинні санкції, спрямовані проти тих, хто купує російську нафту і намагається розплатитися доларами або євро.

“І я припускаю, що можуть бути дуже серйозні обмеження на банківську діяльність, яка обслуговує російський нафтовий і газовий експорт. Ось тут, найімовірніше, будуть активно працювати з китайськими банками. І не виключаю, що з банками, де ховаються гроші корумпованих чиновників і нафтових компаній, які паразитують на своїй близькості до влади. Це країни Перської затоки, це Сінгапур, Гонконг”, — додав експерт.

Прямий ефір