Україна поки що не виконала “домашню роботу” щодо гарантій безпеки. Найпотужнішим варіантом для країни залишається вступ до НАТО. Варіант, що Україна вступить до Північноатлантичного альянсу поетапно, як кажуть, за моделлю Німеччини, — неприйнятний. Про це сьогодні, 19 грудня, заявив президент України Володимир Зеленський під час підсумкової пресконференції, інформує FREEДОМ.
“Щодо гарантій безпеки, процес іде, трішки повільніше, ніж я розраховував, кажу відверто. Ми сьогодні зустрічались якраз нашою командою з приводу гарантій безпеки, як наблизити це рішення. Багато залежить тут від нас, ми дуже часто звинувачуємо наших партнерів в тих чи інших питаннях, але треба бути справедливими — багато залежить від нас на платформі Міністерства оборони, Генерального штабу, військовий компонент — ми повинні наше бачення передати партнерам і це є дуже серйозним ядром для гарантій безпеки. Тому що все це буде навколо цього безпекового елемента. І ми досі це не передали. Я знаю, багато викликів, багато роботи, але тим не менш, в цьому питанні зараз м’яч на нашому боці”, — поінформував глава держави.
За словами президента, Україну наразі не запрошують до НАТО.
“І сигнали щодо часткової участі — чесно кажучи, маячня. Чому? Тому що для мене це просто зараз щось, десь, якісь такі меседжі лунають, ми жодного разу не отримували таку пропозицію, жодного разу від жодного з партнерів. Дуже складно уявити собі, як це може бути. Якщо людина каже, якщо вона людина, із Москви: “Цілі СВО незмінні”. Це сигнал, що миру людина не хоче. Правда? Він каже: “Цілі є, ми продовжуємо йти до них”. Миру не хоче. Уявимо, що буде, якщо частина України буде в НАТО. Я думаю, що це — високі ризики для нас. Тому що я впевнений, що якщо частина України буде в НАТО, ви ж чули сигнали про Фінляндію? Це значить, що він увійде і почнеться війна з НАТО”, — сказав Зеленський.
І ось тут, зазначив він, буде запитання — чи вступатимуть країни НАТО боротися за частину української території, яка має той чи інший статус в НАТО, не повністю, а якийсь статус.
“Бо ми ж не визнаємо території, які окуповані, російськими. Тобто це говоритиме, що ми не зовсім в НАТО. Тобто частина наша якимось чином в якомусь статусі в безпековому союзі, а частину ми не визнаємо, що вона російська. Ми ніколи це не визнаємо, і це зрозуміло. Тому я так і сказав — мені здається, що це фантазія”, — резюмував Володимир Зеленський.
Читайте також: Я ніколи не говорив з Орбаном про припинення вогню чи про діалог з Путіним, — Зеленський
Нагадаємо, раніше Зеленський, коментуючи запитання з приводу заяви низки західних політиків та українських військових про терміни закінчення війни, сказав, що ніхто не знає, чи закінчиться війна 2024 року. Та зауважив, що скепсис призведе до втрати країни.
Читайте також: Жодного результату Росія не досягла за 2023 рік на полі бою, — Зеленський