Шлях України, Молдови та Грузії до ЄС відрізняється від вступу до Євросоюзу інших країн — думка експерта

Сергій Джердж. Фото: apostrophe.ua

Грузія та Молдова зараз проходять той шлях, який Україна пройшла у 2000-х. Зовнішній вплив на ситуацію у країнах спирається на внутрішні труднощі. У Молдові не варто було проводити президентські вибори в один день із референдумом щодо євроінтеграції країни. Таку думку сьогодні, 28 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

Він вважає, що і в Молдові, і в Грузії люди незадоволені не стільки проєвропейським курсом, скільки підвищенням цін, чинною владою, і це призвело до заперечення зовнішньополітичних підходів.

“Досить ризикованою, на мій погляд, була необхідність поєднувати перший тур президентських виборів із проєвропейським референдумом у Молдові. Можливо, з другим туром було б простіше, але це справа Молдови. Поки що не йдеться про вступ Молдови до безпосередньо Європейського Союзу. Вона теж, як і Україна, тільки-но стала кандидатом, це ще довгий шлях, і ще далеко до остаточного політичного рішення. Подібні референдуми у країнах Центральної Європи проходили, коли вже було підписано безпосередньо договір про вступ”, — розповів Джердж.

На його думку, громадяни Молдови ще не до кінця розуміють сам шлях європейської інтеграції та голосували імпульсивно, виходячи із поточного моменту.

“Мені здається, що сам Європейський Союз трохи розслабився, розраховуючи на те, що всі хочуть і рвуться вступити до ЄС, а вони лише диктуватимуть правила. Це вже суттєва відмінність нашого можливого розширення — України, Молдови та Грузії від вступу до ЄС країн Балтії, Румунії та інших. Тобто ми маємо інші підходи: і російський чинник, і пострадянське минуле. Я думаю, тут має бути вулиця із двостороннім рухом”, — висловив думку експерт.

Читайте також: Повернути Молдову під тотальний контроль — одне з фундаментальних завдань Росії, — Подоляк 

Прямий ефір