Всі санкції проти російського монополіста “Росатома” ввести неможливо. Але є низка обмежень, наприклад, такі, як персональні, запровадження яких не загрожуватиме безпеці ядерних об’єктів. Про це сьогодні, 5 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.
“Ядерна енергетика — це побічний продукт програм зі створення зброї масового знищення. Тому технології, які використовує Росія, не замінюються на раз-два. Компанії, які постачають обладнання, несуть повну відповідальність і гарантують безпеку роботи цього обладнання. Причому гарантії прописані на рівні таких організацій, як МАГАТЕ”, — сказав він.
Експерт зазначив, що сьогодні 35 російських блоків працюють в 11 країнах світу, зокрема і країнах-членах ЄС.
“Якщо зараз ці держави введуть санкції проти окремих підприємств цієї компанії, то ніхто не зможе надати гарантії безпеки цим об’єктам. Навіть виведення з експлуатації однієї станції займає понад 10 років, тому об’єктивно неможливо запровадити всі санкції проти “Росатома”, щоб заборонити співпрацю з нею”, — зазначив він.
Водночас, за словами Рябцева, можна вжити низку заходів, які обмежать можливості щодо розширення співпраці з “Росатомом” у майбутньому.
“Європейський Союз цілком здатний заборонити підписання нових контрактів з “Росатомом”, які стосуватимуться нових об’єктів. Може ввести санкції проти керівництва “Росатома”, цілком. Нехай сидять і працюють через Zoom або через Skype, навіщо їм їздити цивілізованими країнами? У можливостях ЄС і країн G7 (“Великої сімки”) — введення персональних санкцій проти всіх “експертів”, які вважають Запорізьку АЕС своєю. Щоб ці піонери та всі, хто удав, що Запорізька АЕС є частиною російської енергетичної системи, більше ніколи не побачили ані Парижа, ані Лондона, ані Рима. Нехай відпочивають на курортах Дагестану”, — наголосив Геннадій Рябцев.
Читайте також: Санкції проти “Росатома” не увійшли до 10-го пакету обмежень ЄС — чому вони необхідні (ВІДЕО)