Все залежить від конкретних переговорів: терміни вступу до ЄС прокоментував політолог

Прапори Євросоюзу та України. Фото: gettyimages.com

Якихось стандартних термінів вступу країн до Європейського Союзу немає. Австрія вступила до ЄС через рік після переговорів, деякі країни — через п’ять, є такі, які багато років перебувають у переговорному процесі. Все залежить від конкретного ведення переговорів про те, як це має відбуватися за процедурою кожної конкретної країни. Про це сьогодні, 19 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог-міжнародник, директор Центру громадських досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь.

За його словами, Європейський Союз почав відходити від стандартних єдиних норм.

“Стало очевидно, що до Європейського Союзу вступають дуже різні країни, і, звичайно, переговорні рамки теж мають бути різні та можуть бути різними. У випадку з Україною — прискорена процедура, вона змінилася порівняно з тим, що було раніше”, — зазначив Левусь.

Він звернув увагу, що раніше переговорний процес розпочинався лише після того, як було розроблено рамки.

“У нас уже можна говорити про те, що переговорний процес розпочався. Хоча зрозуміло, що є певні нюанси. За великим рахунком, у нас залишається ухвалення однієї з чотирьох додаткових умов — закону про лобізм у Верховній Раді. Якщо зараз цей закон про лобізм буде ухвалено, то й переговорну рамку теж уже буде затверджено в Європейській Раді”, — пояснив політолог.

Читайте також: Вступ України до ЄС: який шлях належить державі (ВІДЕО)

Нагадаємо, політолог Олег Лісний заявив, що рішенням Європейської Ради 14 грудня про початок переговорів щодо вступу України до ЄС Європа продемонструвала, що вона бачить Україну в європейській спільноті.

Прямий ефір