В Угорщині побільшало тих, хто незадоволений проросійською зовнішньою політикою уряду Віктора Орбана. Такими є дані опитування Publicus Institute для опозиційного видання Nepszava, передає FREEДОМ.
Співвідношення незадоволених і задоволених політикою уряду було абсолютно однаковим у лютому 2022 року (46%-46%), у квітні переважали задоволені політикою уряду Орбана (56%), але зараз тенденція змінилася: незадоволених — 50%, а задоволених лише 40%.
“Ще більша зміна у поглядах, якщо поставити запитання наступним чином: наскільки ви задоволені тим, як уряд реагував на війну до цього часу? У лютому задоволені були 60% опитаних, у квітні — 66%, але до серпня група задоволених знизилася до 42%, а група незадоволених зросла до 52%”, — йдеться в інформації.
Водночас зазначається, що зросла кількість тих, хто очікує від прем’єр-міністра Віктора Орбана більш суворого, ніж зараз, засудження Росії за напад на Україну (до 48%). 34% респондентів не мають такої потреби, 18% не відповіли на запитання.
У березні 86% погоджувалися, що Угорщина не підтримує Україну зброєю, а 79% були згодні з тим, що Угорщина приймає всіх біженців з України. У цих двох питаннях відсоток тих, хто згоден з діями влади, зменшився до 79 і 68% відповідно. 64% респондентів також згодні з тим, що Угорщина не пропускає через свою територію зброю в Україну.
Загалом 23% вважають, що Угорщина мала надати більше допомоги Україні, 48% вважають рівень допомоги приблизно достатнім. 12% хотіли б, щоби допомога була меншою, тоді як 8% вважають, що треба було допомогти в інший спосіб, не обов’язково більше чи менше.
“У лютому 64% опитаних кваліфікували війну в Україні як російську агресію, у квітні — лише 56%. Виходячи з даних, отриманих у серпні цього року, це твердження знову підтримується 63%. Проте 19% учасників опитування все ж вважають, що війна є більше оборонною з боку Росії, а 17% не змогли або не захотіли відповісти”, — вказано у результатах опитування.
Читайте також: Антирейтинг Путіна: як війна в Україні вплинула на відношення до російського лідера за кордоном