Вплив Курської операції відчувається в різних політичних сферах — деталі від Рейтеровича

Українські військові. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Вплив Курської операції Збройних сил України відчувається одразу в кількох політичних сферах. Зокрема, вона продемонструвала союзникам Києва, що військова допомога використовується ефективно, і вкотре показала, що “червоні лінії” Кремля є лише порожніми заявами. Про це сьогодні, 28 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.

“Політичний ефект спрямований одразу в кілька сфер. Перш за все, зовнішньополітична сфера: наші партнери і союзники. Вони отримали певний сигнал, по-перше, що Україна має сили, щоб проводити операції такого рівня і, що вся та допомога, яку ми отримуємо від наших партнерів, вона використовується правильним чином”, — сказав він.

Як він зазначив, союзники також отримали сигнал про те, що так звані “червоні лінії”, які так любить малювати Москва, насправді нічого не означають.

“Ці лінії — ні про що. Це не більше ніж заяви, і якщо завдати по Росії удару в правильному місці, в правильний час і з використанням правильних сил, то вона не зможе нічого зробити у відповідь, попри гучні заяви про те, як вони будуть реагувати, якщо хтось перетне їхній кордон, наприклад, станом на 1991 рік”, — наголосив політолог.

Другий напрям, на який вплинула Курська операція, — це країни, які досі не визначилися з позицією щодо війни Росії проти України, каже Рейтерович.

“Це країни так званого глобального Півдня і деякі інші, які, знаєте, зайняли позицію “неприєднання”, якщо можна так сказати. Зрозуміло, що вони жодною мірою не підтримують Росію прямо, оскільки розуміють, що вона порушила величезну кількість міжнародних договорів, веде агресивну війну тощо. Однак публічно вони цього десь не визнають, переслідуючи свої інтереси”, — пояснив він.

Політолог звернув увагу і на те, що останні пів року особисто Путін докладав величезних зусиль, щоб переконати ці країни в повному контролі над ситуацією і достатніх силах для підтримання стратегічної ініціативи і наступу на фронті.

“Але операція показала, що ніякої впевненості, стратегічної ініціативи та багатьох інших переваг у Росії насправді немає. Тому це дуже важливий політичний момент, і його наслідки вже проявляються як у візиті Моді (прем’єр-міністр Індії, — ред.) в Україну, так і в заявах представників деяких країн глобального Півдня, а також у стриманій реакції, наприклад, Китаю на Курську операцію, яка виявилася зовсім не такою, на яку розраховувала Росія”, — підсумував Ігор Рейтерович.

Читайте також: “Це не фінал, а певний етап”: хід Курської операції ЗСУ проаналізував Братчук

Прямий ефір