Європейський ринок озброєнь переживає зміни, і українська військова промисловість стає ключовим гравцем у цьому процесі. З розвитком військових технологій європейський ВПК стикається з необхідністю інвестувати в новітні розробки, щоб конкурувати зі світовими лідерами. Про це сьогодні, 17 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук.
“У результаті 30-річного роззброєння оборонна промисловість більшості європейських країн опинилася в жалюгідному стані. Замість того, щоб виконувати замовлення своїх урядів і масштабувати виробництво, збройові концерни змушені були існувати коштом експортних постачань до країн Африки та Азії. Внаслідок цього сьогодні росіяни за три місяці виробляють більше снарядів, ніж усі європейські країни разом узяті протягом року. Як показало повномасштабне вторгнення Росії в Україну, така стратегія була неправильною”, — розповів військовий експерт.
Він зазначив: Україна теж ішла шляхом скорочення свого оборонно-промислового потенціалу. Нині ж, коли країна третій рік перебуває у війні, збройова промисловість стала пріоритетом.
“Сьогодні між європейськими та українськими підприємствами державного та приватного сектору зростає кооперація. І зростає вона автоматично, я б сказав, всупереч рішенню урядів”, — зазначив гість ефіру.
За його словами, сьогодні Україна може стати прикладом для європейських країн у виробництві деяких озброєнь.
“Сьогодні українські виробники дронів мають дуже високий попит у європейських виробників і в європейській військовій промисловості загалом. Тому що в Європі бачать, що це — майбутнє збройних сил. І тут теж поле для розвитку кооперації між українськими та європейськими компаніями”, — додав керівник безпекових проєктів Центру глобалістики.
Він зазначив: виходячи з глобальних актуальних загроз, які нависли над Європою, європейці зацікавлені вкладати свої гроші у відновлення української промисловості, поки підіймається і європейська промисловість.
“І тут данська та чеська ініціативи є певними маркерами для продовження розвитку нашої оборонної кооперації з провідними європейськими виробниками. Тому так, сьогодні Європа повертається до України, вбачаючи в ній не лише проблему, а й спосіб розв’язання своїх проблем”, — констатував Павло Лакійчук.
Читайте також: Українська армія має бути основою європейської, — Загородній