Військово-промисловий комплекс (ВПК) Білорусі значно збільшив обсяги виробництва завдяки використанню лазівок у санкційних обмеженнях і постачанню товарів подвійного призначення. Важливо зазначити, що це виробництво значною мірою орієнтоване на задоволення потреб Росії. Про це сьогодні, 23 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів лідер руху “За Свабоду” Юрій Губаревич.
“Військово-промисловий комплекс Білорусі в кілька разів наростив своє виробництво. Деякі підприємства працюють у дві, а то й у три зміни завдяки можливостям постачання товарів подвійного призначення, які можуть використовуватися і в оборонній промисловості”, — сказав він.
Лідер руху “За Свабоду” зазначив, що в Білорусі виробляють низку комплектуючих, які використовують, зокрема, для російських танків.
“Це сучасне обладнання, що встановлюється на модернізовані машини, частково виробляється з використанням західних комплектуючих”, — акцентував Губаревич.
Спроби введення санкцій на товари подвійного призначення робляться, проте Росія продовжує знаходити способи їх обходу через так звані країни “дальньої дуги”.
“Це займає час і збільшує вартість, але, тим не менш, ці обмеження досить ефективно обходяться. Для ефективнішого контролю необхідна повна ізоляція, як щодо Росії, так і щодо Білорусі, особливо в питаннях поставок товарів і їхнього використання для військової промисловості”, — наголосив гість ефіру.
Крім того, на його думку, необхідно приділяти особливу увагу країнам азіатського регіону, які можуть безпосередньо постачати такі товари в Росію і Білорусь.
“У цьому випадку Білорусь використовується як складальний цех. У Росії явно не вистачає власних потужностей, що видно із завантаження білоруських виробництв. Проте надходження товарів усе ще можливе. У глобальній економіці існує безліч дірок і лазівок, і важливо звертати увагу на посередників, які постачають товари як у Росію, так і в Білорусь”, — резюмував Юрій Губаревич.
Читайте також: 30 років у президентському кріслі: як Лукашенку вдалося втриматися при владі і до чого він довів Білорусь (ВІДЕО)
Як повідомлялося, Білорусь підписала торговельні угоди з Венесуелою, Кубою і Нікарагуа. Ці договори можуть допомогти Москві та Мінську отримати доступ до підсанкційних товарів, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Натомість Росія і Білорусь постачатимуть товари, які через санкції не можуть отримати їхні партнери.