Операція Збройних сил України в Курській області довела, що Кремль охоче посилає на смерть російських строковиків і ніхто не гарантує, що їх не відправлять на війну. Про катастрофічні втрати російської армії повідомляє Генштаб ЗСУ та західні розвідки. Подробиці — у матеріалі журналістів FREEДОМ.
Від початку операції російська армія втратила вбитими та пораненими близько 6 тис. військових, а також десятки тисяч на інших напрямках, заявив президент України Володимир Зеленський.
Уже місяць Україна утримує контроль над сотнею населених пунктів у Курській області. Там російське командування кинуло в бій строковиків — без відповідної екіпіровки, підготовки та озброєння.
Російські військовослужбовці розповідають, що бойовики спеціального підрозділу чеченського управління Росгвардії “Ахмат” використовували їх як живий щит.
“Просто за нами ховалися. Говорили нам тримати оборону. Казали, мовляв, ідіть туди, робіть це і це”, — розповів один зі строковиків.
За словами іншого, “ахматовець” виштовхував його в спину і говорив: “йди захищай, йди штурмуй”, а сам не виходив, боявся.
На основі відкритих даних журналісти BBC і “Медіазони” зробили висновок — зараз на фронті частіше гинуть російські контрактники, а не мобілізовані або навіть колишні ув’язнені. Зростання втрат серед контрактників експерти пояснюють тим, що саме їх насамперед залучають на найважчих ділянках фронту — на Донеччині.
“Вперше від початку війни втрати добровольців перевищили втрати інших категорій учасників війни, зокрема ув’язнених (19% усіх встановлених смертей) і мобілізованих (13%)”, — наголошується у публікації Telegram-каналу BBC News.
Щоб компенсувати втрати російської армії, влада постійно збільшує виплати новобранцям. Але, попри небачені для російської провінції суми, регіони з планами з вербування не справляються.
Провалили кампанію і на тимчасово окупованих Росією територіях України — там невиконання плану становить 60%, повідомляє Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) України.
“Шляхом чого і якими темпами можуть поповнюватися російські резерви? Тільки шляхом тих заходів, які проводять усередині Росії: прихована мобілізація завдяки фінансовому рекрутингу всіх охочих укласти контракт із Міноборони”, — каже військовий оглядач Денис Попович.
Росія щомісяця набирає до своєї армії від 25 до 30 тис. солдатів, пише The New York Times з посиланням на американських офіційних осіб. Приблизно стільки ж, скільки втрачає.
Оцінки США ґрунтуються на супутникових знімках, перехопленнях, повідомленнях у соціальних мережах і в ЗМІ, а також на офіційних повідомленнях. Це російський стиль ведення війни, зазначають аналітики. Російських солдатів кидають у “м’ясорубку”, при цьому з масштабами втрат командири не рахуються.
“Зараз ми знищуємо, ліквідовуємо їх схожими темпами. Тому суттєвого підвищення і поповнення в такий спосіб, вочевидь, очікувати не доводиться. Щодо мобілізації у Російській Федерації — нині ця тема активно обговорюється на території країни-агресора. Є думка, що до початку зими — до кінця осені це питання стане досить гострим”, — зазначив Попович.
З 1 листопада в Росії почнуть розсилати електронні повістки й обмежувати військовозобов’язаним виїзд із країни. До осіннього призову Міністерство цифрового розвитку має завершити створення реєстру і передати його Міноборони Росії.
Нагадаємо, протягом минулої доби українські захисники ліквідували на фронті 1 200 російських загарбників. Загальні втрати російської армії в особовому складі перевищили 625 тис. осіб.