Швеція та Велика Британія долучилися до коаліції дронів, яку раніше створили Україна та Латвія. Зокрема, міністр оборони Швеції Поль Джонсон оголосив про це рішення під час засідання Контактної групи з питань оборони України. Також про намір приєднатися до коаліції та стати її співлідером разом із Латвією заявила Велика Британія, інформує FREEДОМ.
Раніше Україна і Латвія створили коаліцію дронів і систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). Як зазначив політолог Андрій Миселюк, у Латвії розуміють, наскільки серйозною є загроза від Російської Федерації. Ініціатором створення коаліції стала Латвія під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим. Таким чином, визнаючи стратегічну важливість використання дронів у війні Росії проти України.
“Питання дронів і ефективності їх застосування, кількості та різноманітності. Воно стало ключовим у цій війні, оскільки вона високотехнологічна і дуже швидко розвиваються технології, і методи протидії їм”, — каже Миселюк.
Глава оборонного відомства Латвії заявив, що балтійська країна бере участь у створенні коаліції з майже 20 країн для озброєння українських військових тисячами нових безпілотних літальних апаратів.
“Жорстоке вторгнення Росії до України продемонструвало стратегічну цінність і ефективність використання безпілотників у бойових діях. Ми маємо сприяти перевазі України на полі бою та демонструвати довгострокову підтримку України. Тому ставимо перед собою високі завдання”, — сказав Спрудс.
За його словами, ця ініціатива допоможе українським військовим.
А заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко презентувала представникам 13 країн-учасниць потребу України в безпілотних системах, засобах РЕБ і технологіях, що захищають критичну інфраструктуру.
“Воювати мають технології, а не люди. Коаліція дронів стане ще одним кроком до реалізації цієї ідеї. Це збереже багато життів”, — наголосила Черногоренко.
Країни-партнери висловили підтримку і розуміння доцільності створення коаліції дронів. Лідери Латвії та України підписали меморандуми про співпрацю у військовій сфері, зокрема, щодо виготовлення дронів, які так важливі для України.
“Вони розуміють, що зараз необхідно максимально вкластися в допомогу Україні, в підвищення її обороноздатності для того, щоб Україна могла здобути перемогу і війна не прийшла до них”, — коментує Миселюк.
Крім того, Україна будує флот військово-морських безпілотників, які вона розгортає для наведення на російські судна в Чорному морі.
Читайте також: Незмінна підтримка України партнерами — головний сигнал, який має бачити ворог, — президент Зеленський у 701-й день війни