Воїни трьох стихій: як морські піхотинці виконують завдання на найгарячіших ділянках фронту (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Артилерійський підрозділ 37-ї окремої бригади морської піхоти зараз захищає від загарбників південні рубежі, повідомляє FREEДОМ.

Їх називають універсальними солдатами. Воїни трьох стихій — суші, моря та повітря. Морські піхотинці виконують завдання на найгарячіших ділянках фронту. Там, де потрібно форсувати, десантуватися, утримувати плацдарми, штурмувати та наступати.

“У нас не може бути такого, що ми не можемо зробити. Ми не шукаємо виправдань — ми шукаємо способи виконати завдання”, — заявив командир підрозділу 37-ї окремої бригади морської піхоти на позивний “Кощій”.

Військовий із позивним “Кощій” служить уже дев’ять років, половина з них у морській піхоті. Повномасштабне вторгнення зустрів комбатом у Маріуполі. Під щільним вогнем противника артпідрозділ бійця обороняв місто, а потім були в оточенні — завод “Ілліча”. Навіть, коли вже не було снарядів.

“Коли артилерійські боєприпаси закінчилися в нас, зібрав хлопців і далі з автоматами, як піхота, працювали на позиціях. Також із ними на позиції виходив старший, щоб вони розуміли, що командир із ними”, — розповів військовий із позивним “Кощій”.

Потім “Азовсталь”, російський полон завдовжки в чотири місяці, тортури. Після повернення додому військовий із позивним “Кощій” міг би демобілізуватися, але повернувся до побратимів.

“Тому що війна не закінчилася. Я був у полоні й ставлення в мене до росіян тепер немає людського. Я вважаю це своєю справою, справою свого життя — вигнати їх із нашої землі”, — додав військовий із позивним “Кощій”.

Наразі воїн командує артилерійським підрозділом 37-ї окремої бригади морської піхоти в Херсонській області. Завдання — вогнева підтримка побратимів з інших відділень, знищення опорних пунктів ворога, його логістики. На озброєнні бійців — самохідні гармати 122-го калібру.

“Це ми робимо для тих хлопців, які ближче до противника, для піхоти. Вони знищують зі стрілецької зброї противника, а ми не даємо можливості противнику висунути до них резерви з бронетехнікою, з технікою будь-якою або з великими групами ворога”, — пояснив командир батареї 37-ї окремої бригади морської піхоти з позивним “Марс”.

Командир батареї розповів, що зараз найбільша складність у тому, що росіяни запускають дуже багато розвідувальних і ударних дронів.

“Іноді доводиться чекати 4-5 годин для того, щоб зробити кілька пострілів. Тому що коли над нами висить “крило” або літають будь-які розвідувальні дрони, ми не можемо працювати, щоб не виявити свої позиції”, — додав військовий із позивним “Марс”.

Тож швидкість, маневровість і влучність тут запорука успіху. А ще — вміння знаходити нестандартні рішення, якими славляться українські морпіхи.

“Наприклад, перші переправи на Кринки (Херсонська область). Ворог зрозумів, о котрій годині ми там переправляємося, і починає бити артилерією. Ми що зробили — ми запустили безпілотний катер, вони по ньому відпрацювали, артилерія затихла, а наш човен пройшов потім і висадив там людей”, — розповів військовослужбовець із позивним “Кощій”.

А ще важливі злагодженість і витримка. Особливий предмет гордості для кожного морпіха — штормовий берет. Право його носити мають бійці, які подолали спеціальну смугу перешкод: із форсуванням річок, стрільбою. І це не стільки фізичне, скільки морально-психологічне випробування, кажуть воїни.

“Ви, якщо вийшли на смугу перешкод, до кінця маєте всі разом пройти. Якщо хтось втомився — ви його несете, бо своїх не можна кидати. Хтось не може віджиматися чи бігти, то побратими мають зробити за нього”, — розповів старший матрос 37-ї окремої бригади морської піхоти з позивним “Кат”.

Саме тому “штормові берети” сьогодні й дають відсіч ворогу, і постійно тренуються, удосконалюючи бойові навички та виховуючи риси характеру справжнього морпіха — рішучість, вмотивованість і самовіддачу. Це сказано в їхньому легендарному девізі — “Вірні завжди!”.

Читайте також: Приймають вогонь на себе і вивозять поранених: роботу екіпажу БМП-2 на Бахмутському напрямку показав FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір