Українські надводні дрони постійно модернізуються, збільшується кількість маси бойової частини, що несе загрозу для Кримського (Керченського) мосту. Про це сьогодні, 4 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
Він переконаний, що затоплення поромів росіянами не захистить Кримський міст від атаки дронів.
“Не можна затопити, наприклад, кілька поромів біля кожної опори, щоб це була така перешкода, умовний кораловий риф, штучно створений. Можна біля окремих якихось критичних, важливих споруд затопити, але всі опори мосту — не можна просто. І в України є хороша програма. Українська контррозвідка зробила спільно з класними нашими фахівцями ось ці безпілотники. Ми бачимо, як збільшується кількість маси бойової частини, яку вони можуть нести… Це було 300 кілограмів, потім 450, це може бути 750. Тонна, я думаю, не за горами. Восени ми можемо, напевно, почути вже про те, що тонна вибухівки зустрілася з опорою Кримського мосту”, — сказав Ступак.
Аналітик підкреслив, що знищення Кримського мосту серйозно позначиться на забезпеченні як російського угруповання, яке перебуває на півострові, так і окупантів на півдні України.
“Є певний запас міцності у росіян в Криму, тому що створили якісь запаси. Найімовірніше, це до пів року, можливо, до чотирьох місяців, без проблем можуть забезпечуватися з території Криму. Є такий люфт. Зрозуміло, що будуть у разі підриву Кримського мосту намагатися затягувати боєприпаси, перевозити поранених, якусь техніку з використанням якихось поромів, барж й десантних кораблів. Але вони теж будуть якоюсь зручною мішенню для українських безпілотників”, — сказав він
Ступак прогнозує, що коли українські військовослужбовці вийдуть на адміністративні кордони Криму, то Росія нестиме великі втрати на півострові.
Читайте також: “Байрактари”, “Морські малюки” і “Луна”: експерти обговорили роль безпілотників у війні
Нагадаємо, раніше капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко розповів, що Російська Федерація всіляко намагається захистити Кримський (Керченський) міст від атак українських морських дронів. Для цього вздовж мосту затопили кілька барж, натягнули бонові сітки, виставили кораблі охорони Федеральної служби безпеки (ФСБ) та інше. Однак, атаки з боку України триватимуть, оскільки існує необхідність перервати головну артерію логістичних поставок супротивника, яка живить Крим і Південний напрямок фронту.