Ворог відчує на полі бою: як Україна збільшує свій арсенал

Українські військові. Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Десяту модель FPV-безпілотника, який офіційно надходить в експлуатацію до Збройних сил України, представили до Міноборони. Також у Харкові було розроблено першу вітчизняну машину для підготовки ґрунту до розмінування, яка успішно пройшла сертифікацію. Україна нарощує своє озброєння, а також їй допомагають міжнародні партнери, інформує FREEДОМ.

У розробці 10-ї моделі FPV-дрону — переконливі тактико-технічні характеристики та новий масштаб виробництва. Цей дрон, як і інші моделі, збирають в Україні, але переважно з іноземних компонентів. Наразі він офіційно стає в експлуатацію у Збройних силах України. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що наступним кроком має стати виготовлення основних компонентів в Україні.

“За 15 місяців Міноборони вже використало понад 30 моделей БпЛА різних типів — розвідувальних, ударних, дронів-камікадзе та баражувальних боєприпасів. Офіційно створено боєприпаси для БпЛА як окрему категорію. Все це тестується на полі бою нашими воїнами та модернізується. Поступово відбудеться уніфікація. Зараз ми діємо максимально гнучко, щоб усі здібні команди розробників та виробників могли проявити себе”, — заявив Резніков у Facebook.

Через те, що уряду вдалося спростити процедури для розробників і виробників озброєння та військової техніки — в Україні розпочався бум виробництва дронів. Тепер замість двох років процедура введення в експлуатацію виробів становить кілька тижнів разом з укладанням державних контрактів.

“Танк вартістю 4,5 млн доларів, так коштує Т-90 — найсучасніший російський танк, дуже легко знищується дроном FPV вартістю 500-700 доларів. Гранати дуже легко скидаються в люки, ушкоджується техніка всередині, ушкоджується обладнання всередині й танк вже нікуди не їде, а ще в кращому разі повністю детонує. До того ж дрони — це і розвідка, тобто не треба відправляти тепер людей за лінію фронту”, — пояснив військовий експерт Українського інституту майбутнього, колишній працівник СБУ та консультант комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони Іван Ступак.

Пройшла сертифікацію і перша українська машина для розмінування, яку розробили у Харкові. Її перевага перед закордонними зразками — у простоті конструкції, обслуговуванні та ремонті, а також порівняно невисокій вартості виробництва.

“РФ воює просто як варвари, все навколо мінується, десятки тисяч боєприпасів щодня вистрілюються по території України, частина з них не розвивається. Є не підтверджена поки що оцінка, що за півтора року війни РФ було вистрілено 10-15 мільйонів снарядів різних калібрів”, — додав Ступак.

Харківська розробка — це трактор, який штовхає перед собою змінну ковзанку вагою близько восьми тонн. Пошкоджені мінами ковзанки можна перетоплювати на нові, а на їх місце встановлювати запасні.

“Вони дозволяють робити цей процес набагато веселіше та набагато швидше, і без шкоди для наших саперів чи іноземних саперів, які нам допомагають. До речі, є ж окрема категорія мін, які металошукачем не бачиш, ось ці міни пелюстки, вони пластикові, вони спрацьовують при натисканні”, — розповів Ступак.

Військова допомога продовжує надходити й від союзників. Словаччина передала Україні дві самохідні колісні гаубиці Zuzana 2, виробництво яких спільно фінансують Данія, Норвегія та Німеччина у межах оборонної допомоги.

“Захист та здатність протистояти російській агресії на користь усіх нас. Світ, у якому не діють і не поважаються міжнародні правила, для нас є неприйнятним. Наш обов’язок — допомагати тим, чим ми можемо”, — написав Людовіт Одор, прем’єр-міністр Словаччини, у Twitter.

Сполучені Штати Америки найближчим часом можуть оголосити про новий пакет військової допомоги Україні. Про це повідомляє видання Politico. У публікації йдеться, що американські танки Abrams мають прибути до України вже на початку вересня. Перша партія включатиме від 6 до 8 танків, а загалом США планують відправити 31 бойову машину, що дорівнює одному українському батальйону.

Читайте також: Танки Abrams уже готуються для передачі Україні — деталі від військового експерта

Прямий ефір