Західні санкції проти Російської Федерації насамперед відчує середній клас у країні, тоді як бідному населенню просто нічого втрачати. Таку думку висловив російський громадський діяч, відеоблогер Дмитро Потапенко в ефірі марафону “FreeДОМ”.
“Подорожчав борщовий набір на 56%, це збіглося з весняним сезоном. Цукор є у всіх роздрібних мережах, це була логістична проблема, яку було вирішено впродовж трьох тижнів. Відповідно є зростання цін на продукти харчування, які купують пенсіонери. Але вони зараз компенсують за рахунок того, що поїхали на свої присадибні ділянки. Так, вони зменшать свій споживчий кошик, але для найбідніших верств населення життя, фактично, не зміниться. Змінюється життя середнього класу. Середній клас відчуває і зупинку роботи транспортних та логістичних підприємств, і переведення на тарифи. Але до закінчення липня, середини серпня не відбудеться жодних серйозних змін в економіці Росії. Тому що економіка досить величезна, і вона, як баржа, йтиме цим курсом ще довго”, – розмірковує Потапенко.
Він називає російське суспільство “феодальним, яким управляє генерал-лейтенант”. Тому, за його словами, не варто розраховувати на громадянський протест, пов’язаний із подорожчанням життя у Росії.
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Європарламенті 4 травня оголосила шостий пакет санкцій проти країни-агресора РФ, який передбачає поетапну відмову від російської нафти, а також персональні обмежувальні заходи щодо військового керівництва РФ, причетного до вбивств у Бучі.