“Вона — частина адміністрації Байдена”: політику Гарріс щодо України прокоментував аналітик

Камала Гарріс. Фото: gettyimages.com

Ймовірна кандидатка від демократів на посаду президента США Камала Гарріс щодо України дотримуватиметься курсу, який реалізовувала команда Джо Байдана. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова громадської організації “Інститут американістики”, аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов.

Він зазначив, що наразі Камала Гарріс як імовірна кандидатка на посаду президента встигла зробити не так багато заяв щодо свого бачення завершення війни РФ проти України. Це стосується і загалом питання зовнішньої політики США.

“Вона поки що фактично ще не висловлювалася про зовнішню політику. Варто розуміти, що в неї було дуже мало можливостей і часу це зробити. Вона буквально здійснила низку регіональних візитів”, — сказав Фарапонов.

Тому курс Гарріс у питанні України можна зрозуміти на основі її колишніх заяв.

“Наприклад, вона тричі поспіль виступала на Мюнхенській конференції з безпеки. В останньому своєму виступі на конференції цього року вона зосередилася на підтримці України з боку адміністрації Байдена-Гарріс. Також ще багато уваги приділила притягненню Росії до відповідальності. І цей трек, напевно, буде основним у фокусі Камали Гарріс щодо України”, — продовжив експерт.

Він наголосив, що Гарріс є членкинею адміністрації Байдена, тому вона навряд чи пропонуватиме щодо України та загалом щодо зовнішньої політики щось революційне, що б суперечило політиці чинного президента.

“Гарріс була і залишається невіддільною частиною адміністрації Байдена. Тому якщо говорити про її самостійну зовнішню політику, то тут нічого не залишається, як тільки чекати. Можливо, від неї будуть якісь зовнішньополітичні заяви”, — сказав Фарапонов.

Також важливо враховувати, що найближчими місяцями Гарріс спрямує зусилля на боротьбу за електорат у так званих фіолетових штатах — це штати, які відіграють важливу роль у виборах, але більшість виборців із виборів у вибори голосують то за демократів, то за республіканців. Тому Гарріс буде більше зосереджена на внутрішніх питаннях США, які найбільше хвилюють американців.

“Тому гадаю, що найближчим часом — можливо, до серпня, особливо не варто чекати від Гарріс зовнішньополітичних заяв. Але у вересні мають відбутися дебати між Трампом і Гарріс, і тоді буде більше конкретики”, — вважає експерт.

“Тому ще рано робити якісь серйозні висновки щодо зовнішньої політики Камали Гарріс. Для нас важлива її здатність швидко реагувати на події. Гарріс є частиною адміністрації Байдена, і, найімовірніше, вона знала про його рішення вийти з перегонів трохи раніше, ніж це було озвучено. Проте вона досить швидко мобілізувалася, і це їй дало змогу отримати підтримку багатьох впливових демократів як в адміністрації Байдена, так і в Конгресі США та серед губернаторів”, — резюмував Владислав Фарапонов.

Читайте також: Ми продовжимо об’єднуватися, щоб зупинити Путіна: Байден звернувся до американського народу — головне

Нагадаємо, президент США Джо Байден 21 липня заявив, що не балотуватиметься на наступний термін, водночас продовжить виконувати обов’язки глави Білого дому до кінця терміну. 24 липня він виступив із відеозверненням до американського народу, в якому пояснив причини свого рішення. Байден закликав підтримати як кандидата від Демократичної партії Камалу Гарріс.

Читайте також: Байден не йде в президенти США: хто буде кандидатом від демократів і як це відіб’ється на Україні — думки експертів

Прямий ефір