“Воля до перемоги. Воїни спорту”: виставка, присвячена участі українців в Олімпіаді, відкрилася в Києві (ВІДЕО)

Парадна форма української збірної. Фото: mcip.gov.ua

“Воля до перемоги. Воїни спорту”. Виставка під такою назвою відкрилася у Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Вона присвячена участі української збірної в Олімпійських іграх-2024, а також складнощам, з якими стикаються спортсмени під час підготовки до Олімпіади під час війни, повідомляє FREEДОМ.

На виставці “Воля до перемоги. Воїни спорту” представлені експонати з постраждалих від обстрілів українських міст. На сидіннях спорткомплексу в Чернігові колись уболівальники вигукували гасла на підтримку своїх кумирів. Зараз сидіння пошкоджені обстрілами.

“Приїхавши до Чернігова, ми ходили обгорілими приміщеннями, стадіоном, тими місцями, де займалися біатлоністи, і дивувалися: навіщо? Побачили чорні обгорілі останки, якісь речі”, — розповіла завідувачка науково-експозиційного відділу Ірина Коцабюк.

На виставці представлено понад півсотні експонатів. Співробітники музею їх збирали місяцями. Ірпінь став символом стійкості в перші місяці російського повномасштабного вторгнення. Олімпійські кільця стадіону “Чемпіон” посічені осколками і є доказом російських атак на українську спортивну інфраструктуру.

“Бігова доріжка повністю зруйнована. Там ми побачили наслідки влучень, були зруйновані приміщення, де займалися діти. Але зараз там усе відновлюють”, — зазначила Ірина Коцабюк.

Галина Пархоменко приїхала до Києва з Краматорська після початку повномасштабного вторгнення. Вона — тренерка з карате, і не раз її вихованці ставали зірками спорту. Тренування та змагання не раз проходили на стадіоні “Металург” у Бахмуті.

“Я все життя у спорті. На момент вторгнення ми готувалися до чергових змагань, але довелося вивозити дітей. До цього ніхто не готувався. Спортивний комплекс у Бахмуті, у якому ми також тренувалися, зруйнований. Це дуже боляче”, — сказала представниця Української асоціації карате Галина Пархоменко.

Також в експозиції представлені пошкоджені кубки з різних куточків України. Але навпроти — вже символічний погляд у майбутнє — парадна форма української збірної, яка представить країну на Олімпійських іграх у Парижі.

“Кажуть, що спорт — поза політикою, але ракети летіли на наші спортивні об’єкти. Ми показуємо всьому світу, що наші спортсмени, які представлятимуть нашу державу на Олімпійських іграх, показуватимуть нашу силу до перемоги. Світ побачить наш прапор, і це вже є перемога. Це найголовніше”, — заявив президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт.

Через російські атаки зруйновано понад 500 спортивних об’єктів і 100 об’єктів молодіжної інфраструктури в Україні.

“Знищуються об’єкти інфраструктури. На багатьох із них складно проводити спортивні тренування та змагання через відсутність електроенергії. Виставка покликана привернути увагу до того, що світ має жити за нормами цивілізованого життя”, — пояснив виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

На Олімпійських іграх-2024 у Парижі 140 атлетів представлятимуть Україну. Національна збірна візьме участь у більшості видів спорту. Спортивні аналітики прогнозують, що українці виграють щонайменше 13 медалей.

Читайте також: Шпигуни з Росії та Білорусі намагаються потрапити на Олімпіаду-2024 — передстартовий огляд (ВІДЕО)

Прямий ефір