Володіння зброєю та психологічна підготовка: як українські новобранці навчаються на полігонах ЗСУ (ВІДЕО)

Украинские военные. Иллюстративное фото: Facebook/Генштаб ВСУ

Володіння зброєю різного типу, медичні навички та спеціалізовані знання. На полігонах українські новобранці проходять підготовку. Там вони відпрацьовують навички для участі в бойових діях, передає FREEДОМ.

На полігоні новобранців готують до стресу, якого вони зазнають на бойових позиціях. Це — найважливіша якість для військового. Військові на швидкість долають 10 зон із перепонами, виконують додаткові завдання та відпрацьовують евакуацію пораненого.

Збирання-розбирання зброї, правильні позиції під час ведення вогню. Стрільби проходять регулярно. Непідготовленій людині складно не здригатися, або, щонайменше, не моргати при кожному пострілі. Але солдати до них уже звикли.

“Ну, я, наприклад, люблю гучні звуки, тому я швидко звик. Не знаю, напевно тренування потрібне. Постійне тренування. Удосконалення. Тоді не будеш звертати уваги. Загалом — швидко звикаєш. Я вважаю, що людина, яка сюди йде — вона знає, на що вона йде. Вона готувалася до цього, коли йшла до військкомату”, — каже один із новобранців.

Кулемет — один з основних видів озброєння української армії. ЗСУ використовують кілька моделей кулеметів. З усіх них вчать стріляти новобранців. Водночас, за словами новобранців, неважливо, чим людина займалася в цивільному житті — актуальну професію кулеметника вдасться освоїти будь-кому.

Така ж ситуація і з рідними регіонами новобранців. Волиняни і харків’яни, кияни і херсонці — насамперед один для одного вони побратими. А це означає, що вони мають бути готовими і здатними допомогти один одному. Особливо в разі поранення. Наданню першої медичної допомоги також навчають новобранців. Алгоритми порятунку, як й інструменти — зразка НАТО.

На полігоні навчають і за окремими напрямками: наприклад, інженерні війська. Військових вчать закладати та підривати вибухівку.

А от потрапити до снайперської школи можна лише за результатами особливого відбору. Професія підходить не всім. Вона вимагає міцної психіки, а також фізичної витривалості, адже снайпери годинами перебувають у майже нерухомому положенні. А щоб влучити в ціль, недостатньо просто влучно стріляти. Фахівці порівнюють цей процес із науковою діяльністю.

Навчання триває приблизно шість тижнів. Живуть бійці тут же — на полігоні, в наближених до фронтових умовах. Тут же і відбувається злагодження підрозділів.

І, звісно, навчання десантників не вважається повним без бронетехніки. Саме цей полігон спеціалізується на колісній техніці радянського зразка: БТР-1 і 2, МТЛБ та інші. А ось водінню та обслуговуванню західних бронемашин навчають за кордоном. Звідти підготовлені екіпажі повертаються вже разом із машинами.

Прямий ефір