Войовничим республіканцям потрібна перемога Трампа навіть ціною великих проблем у Європі, — дипломат про допомогу Україні

Конгрес США. Фото: ukrinform.ua

Люди, які керують республіканською більшістю у Палаті представників США, не зацікавлені у розв’язанні наявних розбіжностей між демократами та республіканцями. Питання кордону — це привід, а не причина, через яку затягується ухвалення законопроєкту про національну безпеку, що передбачає серед іншого допомогу Україні. Тому перспективи підтримки нового законопроєкту, поданого напередодні Сенатом США, не оптимістичні. Таку думку сьогодні, 5 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив надзвичайний та повноважний посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський.

“Ті люди, які керують республіканською більшістю у Палаті представників, не потребують розв’язання наявного протистояння між демократами та республіканцями. Їм цей конфлікт потрібний і надалі. Їм потрібно, щоб цей конфлікт нарощувався, поглиблювався, щоб відрізати будь-які шляхи співпраці між двома партійними групами в Конгресі, щоб на цій хвилі протистояння і скандалу “під’їхати” до президентських виборів. Президентські вибори у них у листопаді. І до листопада треба підійти в такому стані, щоб вся країна металася в гарячці: кому ми допомагаємо, кому — ні, що там із кордоном, які проблеми тощо. І в цій ситуації, звичайно, колишній президент Трамп виглядав би як рятівник: зараз я організую все і все буде добре”, — заявив гість ефіру.

Він наголосив, що таку політику сповідують не всі республіканці в Конгресі, але “войовнича” їхня частина, насамперед у Палаті представників.

“Сенатори-республіканці згодні з підходом теперішньої адміністрації [президента США], а низка конгресменів-республіканців категорично проти. Їм потрібна перемога Трампа навіть ціною великих проблем у Європі — Європа це далеко, навіщо нам ця Європа — і великих проблем удома, бо все це пов’язано із затримками у бюджеті, все це пов’язано з численними голосуваннями то туди, то сюди. Отже, розхитування політичного клімату країни. А будь-яке розхитування політичного клімату тягне за собою і соціальні проблеми надалі, економічні та інше. Тому, швидше за все, доведеться шукати ще якихось варіантів задоволення чи заспокоєння цих войовничих республіканців. Бо поки що сподіватися, що все вирішиться мирно та спокійно, важко. Хоча залишаюся в душі оптимістом, але не з цього питання, на жаль”, — резюмував Андрій Веселовський.

Нагадаємо, у неділю, 4 лютого, сенатори США від обох партій, які брали участь у переговорах щодо міграційної реформи та посилення безпеки кордону, оприлюднили законопроєкт на 118 млрд дол. Документ передбачає виділення 60,1 млрд дол. на допомогу Україні, 14,1 млрд дол. для Ізраїлю та 20,2 млрд дол. на посилення безпеки на кордоні США, а також містить фінансування гуманітарної допомоги та операцій на Близькому Сході та Тайвані. Президент США Джо Байден висловив підтримку двопартійній угоді про національну безпеку, представленій Сенатом. Як наголосив американський лідер, тепер республіканці в Палаті представників мають вирішити, чи хочуть вони розв’язати проблему, чи “хочуть продовжувати грати в політику з кордоном”.

Прямий ефір