Сьогодні стало відомо про те, що в РФ Ксенії Собчак оголосили про підозру. Нібито в якихось чиновників її директор вимагав хабарі, щоб на каналах Собчак про них не писали погано. Журналіст, видавець, оглядач радіостанції “Эхо Москвы” Сергій Пархоменко та політолог та соціолог Ігор Ейдман сьогодні, 26 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ дали оцінку так званій справі Собчак.
“Я думаю, що це якісь внутрішньоелітні розбірки всередині керівної російської верхівки. У цій верхівці теж є різні угруповання, вони однаково всі під Путіним поки що, але між собою гризуться”, — висловив свою думку Ейдман.
Він зазначив, що до одного з угруповань входить мер Москви Сергій Собянін, керівник Центробанку Ельвіра Нібулліна та інші ліберальні чиновники, які не в захваті від розв’язаної Путіним війни в Україні.
“Вони пішли у владу не для того, щоб воювати, вбивати, гинути. Вони йшли у владу для того, щоб жити добре. Тому їх зовсім не вражає бійня, яку влаштував Путін, і не вражає, що ця бійня може вдарити й по них, зрештою. І Собчак як би серед такої квазіліберальної частини російської верхівки — знакова фігура, я навіть сказав би, яскрава”, — пояснив політолог.
За словами Ейдмана, “побиття” Собчак може бути показником покарання квазіліберальної частини російської верхівки.
А Сергій Пархоменко вважає, що формальний привід для арешту співробітників Собчак та для звинувачення проти неї — це ніщо інше, як привід.
“Звичайно, справа не в якомусь там здирстві та шантажі або в чомусь ще. Справа у фігурі самої Ксенії Собчак, дуже помітної фігури, яскравої. Можна ставитися до неї по-різному. Можна ставитися до неї з любов’ю, можна з огидою, можна з презирством, можна з недовірою, можна як завгодно. Але вона, безперечно, дуже яскравий персонаж у російському медійному світі”, — сказав він.
Журналіст звернув увагу, що зараз у російських медіа та соцмережах триває боротьба двох протилежних точок зору.
“Одні говорять про те, що система вирішила “з’їсти” Собчак, якимось чином відторгала її та тепер намагається покарати, знищити, взяти під контроль. Вона нібито вийшла з-під контролю. Це одна думка. Інша думка, що все це інсценування, операція, завданням якої є заморожування Ксенії Собчак та впровадження її в середовище російської опозиції”, — розповів Пархоменко.
Він зазначив, що обидві версії виглядають правдоподібно, але ціль — не дуже зрозуміла.
“А що, власне, такого? Може, Собчак, опинившись у цьому самому середовищі російської опозиції чи еміграції за межами Росії, чого такого вона може там розвідати? Чи що вона може там дезорганізувати? Або на що вона може там вплинути? Навіщо так складно? Щоби що? Вона навіщо там потрібна, коли з неї робили кандидата-спойлера на президентських виборах 2018 року для того, щоб зменшити увагу, відвернути увагу від Олексія Навального, який тоді енергійно вдирався у виборчу кампанію. Це було абсолютно зрозуміло”, — пояснив він.
На його думку, в історії з Ксенією Собчак є багато особистого.
“Там є свої всякі взаємини, своя ворожнеча, своя конкуренція, своя заздрість. Відомо про досить різкі відносини Ксенії Собчак із кількома її конкурентами на російському владному медійному ринку. Це теж, напевно, мало якесь значення. Відомо, що випадок Собчак не можна розглядати окремо від випадку її матері. Людмила Нарусова — сенатор, член Ради Федерації в Росії — поводитьсся досить різко, я б так сказав. Дозволяє собі те, чого інші сенатори не дозволяють”, — наголосив Пархоменко.
Він додав, що мовчання Людмили Нарусової та Ксенії Собчак щодо загибелі їхнього чоловіка та батька — це річ зовсім не випадкова, і незабаром усе має прояснитися.
Читайте також: Російська влада не наважилася вийти проти Пугачової: наслідки заяв співачки обговорюємо з експертами