США повинні показати лідерство в ухваленні кардинальних рішень для того, щоб Україна перемогла, дотримуючись позиції президента Сполучених Штатів. За цією позицією піде дуже швидка кардинальна однозначна позиція, де буде однозначне “так” від ключових європейських партнерів України, зокрема від Франції. Таку думку сьогодні, 18 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Дмитро Васильєв, коментуючи питання виділення Україні допомоги.
Він прокоментував новину про те, що Німеччина виділить на військову допомогу Україні у 2024 році понад 7 млрд євро. Про це заявив федеральний канцлер Олаф Шольц. Видання Deutsche Welle зазначає, що допомогу Києву збільшили майже вдвічі, оскільки раніше в документах була цифра 4 млрд.
“Дуже позитивна новина. Я думаю, що вона в одному ланцюзі з рішенням Британії щодо виділення більшої допомоги, підписання найважливішого документа про стратегічну безпеку двох країн. Рішення Великої Британії на тлі того, що в Україні гаряча війна, дуже важливе, на це дивляться союзники. Внаслідок політичної боротьби у США має з’явитися якийсь новий лідер, і цим ситуативним лідером стала Велика Британія”, — сказав Васильєв.
За словами політолога, під цього лідера підтягуються й інші країни.
“Я впевнений, що підтягуватимуться і США, але поки що підтягується у фінансовому питанні Німеччина — ключовий партнер України в Європейському Союзі на Європейському континенті. Оскільки немає поки що рішення Євросоюзу, поки немає рішення про фінансову допомогу США, країни в індивідуальному порядку ухвалюють такі рішення. Велика Британія, зараз Німеччина. І це дуже добре, я думаю, що за цим прикладом підуть й інші країни. Сподіваюся, що точно так само буде і з Францією, Польщею, іншими членами ЄС. А за ними буде рішення і Євросоюзу як колективного органу, і США”, — висловився він.
Щодо позиції Франції, то, на думку політолога, офіційний Париж намагається балансувати на межі “так” і “ні”.
“Незрозуміло, вони все-таки говорять “так” чи “ні”. Акуратна позиція. Французи намагаються не ескалувати в ухвалених рішеннях, фразах тощо”, — пояснив Дмитро Васильєв.
Читайте також: Угода України та Великої Британії — “ляпас” Путіну і серйозний удар по роспропаганді, — Петренко
Нагадаємо, Велика Британія та Україна уклали безпрецедентну двосторонню угоду в сфері безпеки. Обидві сторони називають це історичною подією. Підписаний українським президентом Володимиром Зеленським та британським прем’єр-міністром Ріші Сунаком документ передбачає надання Києву допомоги для захисту і відновлення територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах, а також запобігання і стримування можливої повторної агресії Росії.