Владі Грузії варто остерігатися “русского мира”, а не Заходу, — Васадзе

Гела Васадзе. Фото: cacds.org.ua

Незважаючи на тиск з боку громадянського суспільства і вето президентки Саломе Зурабішвілі, 3 червня в Грузії набув чинності закон про “іноагентів”. Він, як й інші подібні закони, ухвалені для створення в країні режиму незмінюваності влади. А насправді це приведе Грузію до потрапляння в “русский мир”. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Гела Васадзе.

“Це ж не один закон про “іноагентів”. Це ціла низка законів, які ухвалено в Грузії за останній час. Усе це для того, щоб який би не був результат майбутніх виборів, він став би результатом перемоги “Грузинської мрії”, — сказав Васадзе.

На його думку, грузинська влада намагається торгуватися із Заходом.

“Ми бачимо картину триваючої торгівлі грузинської влади із Заходом з приводу того, що, мовляв, якщо ви хочете, щоб ми були з вами, ви повинні приймати нас такими, якими ми є. А це — незмінюваність влади, обмеження свободи слова, обмеження всіх інших свобод тощо. Але вони прекрасно розуміють, що такого не буде. А альтернатива — це “русский мир”. Я думаю, що “русского мира” їм побоюватися потрібно набагато більше, ніж Заходу”, — акцентував політолог.

Правляча влада Грузії, на думку Васадзе, починає себе позиціонувати як “ультраконсерватори”.

“Вони говорять про те, що ті, хто проти закону про “іноагентів”, ті, відповідно, за легалізацію одностатевих шлюбів. Поставити знак рівності у свідомості людей — для них це дуже важливо. У принципі, це єдина тема, за якою вони, скажімо так, можуть виграти більшість. Тому вони цю тему будуть педалювати. Усе це для створення режиму незмінюваності влади. Насправді це приведе Грузію до потрапляння в “русский мир”. А в “русском мире” влада змінюється трохи по-іншому”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Грузія протестує: життя країни після ухвалення закону про “іноагентів” (ВІДЕО)

Нагадаємо, спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі 3 червня підписав скандальний закон про “іноагентів”.

Прямий ефір