Влада ЄС продовжить активно допомагати Україні повертати насильно вивезених до Росії дітей, — глава МЗС Бельгії

Міністерка закордонних справ Бельгії Хаджа Лябіб. Фото: uatv.ua

Влада Європейського Союзу продовжуватиме допомагати Україні повертати насильно вивезених до Росії дітей і притягувати до відповідальності винних у їхньому викраденні та інших злочинах. Про це сьогодні, 13 березня, виступаючи в Європарламенті, заявила міністерка закордонних справ Бельгії Хаджа Лябіб, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Рік тому Європейська Рада заявила, що Росія повинна забезпечити безпечне повернення всіх дітей, насильно перевезених або депортованих з України в РФ. Можу запевнити, що Рада, як і раніше, твердо віддана боротьбі з безкарністю за міжнародні злочини, вчинені в контексті агресивної війни Росії проти України. Зокрема, злочини, вчинені проти особливо вразливих груп населення, тобто дітей”, — заявила Лябіб.

За її словами, у Раді міністрів юстиції, за участю генпрокурора України Андрія Костіна, обговорили питання щодо насильно переміщених дітей.

“Міністри і генеральний прокурор України наголосили, що боротьба з безкарністю — це довга боротьба, яку необхідно продовжувати незмінно, невпинно. Це величезне завдання з огляду на масштаби та кількість скоєних злочинів. Зусилля Ради та держав-членів набувають різних форм”, — зазначила очільниця МЗС Бельгії. 

Низка держав-членів ЄС розпочали розслідування воєнних злочинів на міжнародному рівні, акцентувала міністерка.

“Міністри закордонних справ низки країн об’єднали зусилля з українцями, проводячи розслідування за допомогою Євроюсту. Завдяки законодавству, ухваленому колегами-законодавцями в рекордно короткі терміни, Євроюст уперше створив базу даних, що містить важливі докази, які документують ці воєнні злочини РФ. Подібна база даних створюється вперше, щоб охопити всі види злочинів”, — зазначила Лябіб.

Вона нагадала, що організовано Міжнародний центр із розслідування воєнних злочинів в Україні. Він також є унікальною установою, вважає глава МЗС Бельгії.

“Держави-члени ЄС підтримують Україну та Міжнародний кримінальний суд, щоб допомогти в їхніх зусиллях. І на фінансовому фронті, і у сфері надання судово-медичної допомоги”, — сказала Лябіб.

Міністр нагадала, що Міжнародний кримінальний суд видав два нові ордери на арешт російських генералів.

“Ці два ордери на арешт, звісно, доповнюють ті, що були видані на Володимира Путіна і російського уповноваженого з прав дітей Львову-Бєлову, які несуть пряму відповідальність за насильницьке переміщення і депортацію дітей. Для створення цих нових структур потрібен був час, але це сталося. Зараз національна та міжнародна влада докладає чимало зусиль. І Єврорада не зупиниться на досягнутому”, — резюмувала Лябіб.

Читайте також: Насильницька депортація й русифікація: чому РФ боїться українських дітей (ВІДЕО)


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір