Влада РФ змогла тільки перекопати трасу і зателефонувати Лукашенку: чому після бунту Пригожина бізнес прагне покинути Росію — розбір Пендзина

Олег Пендзин. Фото: facebook.com

Російський бізнес активно шукає шляхи, щоб покинути РФ, бо потребує стабільності та прогнозованості. Про це сьогодні, 7 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Насправді бізнес досить емоційний. Бізнесу потрібна стабільність, прогнозованість. Бізнесу потрібна впевненість у тому, що завтра все буде так, як було сьогодні, правила гри не зміняться. Після опереткового путчу, вибачте, по-іншому я назвати не можу, ситуація серйозно змінилася”, — сказав він.

За словами Пендзина, російський бізнес першим відчув слабкість чинної влади.

“У пабліках російських економістів як гумор звучала думка про те, що російська влада змогла протиставити колонам Пригожина, що просувалися на Москву, дві речі: перекопати федеральну трасу і зателефонувати Лукашенку. Усе. І ви маєте розуміти, що в цій ситуації, звісно, бізнес активно шукає шляхи для того, щоб, ну, тією чи іншою мірою покинути країну”, — зазначив Пендзин.

Він констатував, що цей момент досить серйозно провокує зростання попиту на євро і долар.

Крім того, за один день з початку заколоту засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина громадяни Росії зняли зі своїх рахунків понад 110 мільярдів рублів.

“Тобто потрібно розуміти, що і російське суспільство, простий громадянин не вірить чинній владі та в будь-який спосіб намагається убезпечити свої накопичення від можливих непередбачуваних наслідків”, — наголосив Пендзин.

За його словами, на падіння курсу рубля вплинув і той момент, що останнім часом різко скоротилися надходження в Російську Федерацію від продажу енергоносіїв, від продажу товарів, які поки що складають експортний потенціал Росії.

“Тобто ми повинні розуміти, що будь-який валютний ринок — це співвідношення попиту і пропозиції. І якщо попит різко зростає, пропозиція падає, очікуйте, що у вас буде дуже здорово простежуватися курс, незалежно від гарних заяв, які може собі дозволити влада винятково з політичного погляду”, — сказав Пендзин.

Економіст наголосив, що саме бунт Пригожина показав бізнесу, що влада РФ — це колос на глиняних ногах, й спровокував лавиноподібну реакцію: різке падіння курсу акцій російських компаній, натовпи людей, що знімають гроші, різку активізацію російського бізнесу щодо виходу з країни тощо. І зараз бізнес розуміє непрогнозованість тих процесів, які можуть відбуватися найближчим часом у Росії.

“Якби все більш-менш стабілізувалося, то ми б побачили відкат і за курсом акцій, і за курсом національної грошової одиниці. Адже нічого ж не відкочується, воно наростає якоюсь мірою. Плюс при цьому ж загалом нічого принципово не вирішилося. Усі питання якоюсь мірою просто заморожені. Тобто абсолютно незрозуміло, як розвиватимуться події далі, чого очікувати російському бізнесу, якою буде ситуація на зовнішніх ринках”, — сказав Пендзин.

Читайте також: Путін зруйнував найголовнішу складову держави — монополію на застосування сили, — Курносова

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін провів робочу зустріч із прем’єр-міністром Михайлом Мішустіним. Той підготував для президента звіт про ситуацію в російській економіці. За його словами, зростання ВВП з травня 2022 року по травень 2023 року становить вражаючі майже 5,5 %. Ось тільки, що високі темпи зростання в травні цього року пов’язані з ефектом “низької бази” Мішустін промовчав. Адже травень 2022 року був провальним, а ВВП лише за місяць скоротився на майже 4,5 % у річному вираженні.

Прямий ефір