Влада РФ через зростання цін вилучає у населення гроші, виплачені за участь у війні — коментар до “дров’яної кризи”

Ілюстративне фото: pixabay.com

У регіонах Російської Федерації, де люди масово опалюють житло дровами, — величезні ціни на цей вид палива, хоч майже половина площі РФ зайнята лісами. Доходить до 90 тис. рублів (близько 1000 дол.) за 20 кубометрів, наприклад, у Бурятії. За місяць ціни на дрова зросли у 1,5-3 рази. Головна причина чергової кризи — диктатура не зацікавлена у тому, щоб люди жили добре. Про це сьогодні, 1 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політтехнолог, ексголова Громадської палати Башкортостану Ростислав Мурзагулов.

Він наголосив: влада може, але не хоче покращувати матеріальний стан людей. Війна проти України яскраво це продемонструвала. Адже Кремль має кошти, щоб виплачувати сотні тисяч рублів її учасникам, хоча до цього влада говорила: “Грошей немає, але ви тримаєтеся”.

“Річ у тому, що з населенням Росії відбувається те, що відбувається з населенням будь-якої нормальної диктатури… Якщо населення почати добре годувати, якщо його добре освічувати, дати йому якісь інші первісні блага, які будь-яка диктатура насправді може дати, тоді населення почне порушувати питання, населення почне бути неслухняним, населення почне бути демократично орієнтованим. А це для диктатури, самі розумієте, — миттєва смерть”, — коментує гість ефіру.

За словами ексголови Громадської палати Башкортостану, влада не лише не зацікавлена у покращенні життя росіян, а й поспішає вилучити у них “зайві” гроші, зокрема ті, що раніше виплатила за участь у війні. Звідси, на думку Мурзагулова, відсутність адекватної реакції на зростання цін.

“Щодо зростання цін на дрова. Можна ще більш глобальну проблему розглядати. Зростання цін на бензин, наприклад. Це ж теж те, що видобувається з надр Російської Федерації, ціна не повинна була б скакати слідом за доларом у ті захмарні дали, в які скаче ця чудова валюта. Відповідно, це робиться для того, щоб більше грошей назад із цього населення вичавити, бо держава стурбована тим, з чого я почав. Якщо населенню дати надто багато грошей, то воно ж може піти вивчитися, почати щось розуміти та ставити питання владі… Це те, як влада тримала усі ці роки росіян. Вона давала їм грошей лише на пельмені та горілку, щоб, не дай боже, не вистачило на те, щоб вони щось почали розуміти та вчитися”, — констатував Ростислав Мурзагулов.

Він додав, що місцевим чиновникам байдужі проблеми населення, оскільки кар’єри цих чиновників залежать не від людей, а “від Путіна і ще від кількох людей, які перебувають навколо нього”. Скарги насправді теж марні.

“У Росії влада давно перетворилася на клуб підприємців, які перевіряють один одного, морщать брови, можливо, ворушать вусами, але далі справа не йде, тому що, ще раз, вони не звітують перед населенням, вони звітують тільки один перед одним”, — пояснив гість ефіру.

Читайте також: Росіяни бояться бідності через війну — реальна ситуація (ВІДЕО)

Прямий ефір