Вкрадених українських дітей РФ намагається видати за нових росіян, — правозахисниця

Ілюстративне фото: dyvys.info

Змінюючи документи про громадянство незаконно депортованих українських дітей, Росія реалізує два завдання. Перше — таким чином збільшити кількість росіян, друге — позбавити маленьких українців ідентичності. Про це сьогодні, 11 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла виконавча директорка “Східної правозахисної групи”, адвокатка, правозахисниця Віра Ястребова.

“Щоб нав’язувати їм пропагандистські гасла з одного боку, а з іншого, щоб процедуру їхньої репатріації в Україну якомога більше ускладнити. Непоодинокі випадки, коли РФ під час зміни документів про громадянство дітям, видаючи документи російського зразка, змінювала в них дані метрики, які стосувалися персональних даних. Тим самим це суттєво ускладнює і процедуру верифікації. Вони закладають таку підлість на майбутнє, щоб потім казати, що “ось, зачекайте, в Україні батьки мають документи на дитину з ПІБ такого характеру, а якщо перекласти за транскрипцією, то в цієї дитини це зовсім інші документи”. Тобто це спланований акт, щоб звільняти заручників було складніше. Тепер цих дітей-заручників намагаються видати за нових росіян для путінського режиму”, — сказала вона.

За словами адвокатки, сама процедура примусової депортації з її подальшими окремими складовими — зміна метрики, видання документів російського зразка (тобто позбавлення національної ідентичності) — це ті дії, які жодним чином не можна трактувати як дії в інтересах самих дітей.

Крім того, уточнила правозахисниця, РФ не просто депортує українських дітей, а передає під опіку, всиновлення та розміщує в так званих дитячих будинках або будинках сімейного типу.

“І завдяки цьому надалі РФ спекулюватиме і застосовуватиме, вона згадає, що є норми міжнародного права, і до них апелюватиме, і заявлятиме про те, що тепер ці діти перебувають у нових сім’ях, на них поширюється таємниця всиновлення і нібито з них знімається обов’язок розголошувати їхнє місцеперебування, їхні первинні дані. Тому це такий підступний поетапний план”, — пояснила Віра Ястребова.

Читайте також: Головним аргументом геноциду, який проводить РФ, є викорінення в українських дітей ідентичності, — Ястребова

Нагадаємо, раніше Ястребова розповіла, що РФ може надавати брехливу інформацію про депортованих українських дітей. Кремль до останнього не визнаватиме свій злочин геноциду щодо маленьких українців.


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір