На полях саміту Європейської політичної спільноти, у якому бере участь український президент Володимир Зеленський, особлива увага приділена питанню безпеки, війні РФ проти України. Про це сьогодні, 19 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Олег Саакян.
На його думку, саміт показує, що європейська співдружність і спільнота розвиваються як ідея.
“Це проєкт, який виводить амбіції Європейського Союзу за межі країн-членів та дає можливість координувати зусилля загалом на європейському континенті, плюс у країнах, які асоціюють себе з Європою не тільки географічно, а й політично. І, відповідно, участь тут України й на одному з ключових місць, скажімо, з можливістю виступу, частина порядку денного була присвячена Україні — вкрай важлива”, — сказав політолог.
Саакян зазначив, що це той майданчик, який дає можливість Україні в одну ногу йти з європейськими процесами, але водночас і заявляти про себе, використовувати необхідний їй наратив та порядок денний.
“Також дуже важливо, що під час цього заходу було наголошено на безпековому компоненті європейської спільноти й, відповідно, на тому, що Європейський Союз має нарощувати свої зусилля із гарантування безпеки не автономно, але в самодостатньому режимі. Це дуже важливо на тлі подій у Сполучених Штатах, у дуже складній виборчій кампанії, досить небезпечних заяв із команди Трампа щодо трансатлантичної єдності”, — сказав він.
Політолог також наголосив, що новий прем’єр-міністр Великої Британії та його команда щодо України проявили послідовність і спадкоємність у політиці, розпочатій задовго до них.
“Було заявлено, що вони залишаються в межах закладеного курсу. І ті програми, які з підтримки для України були ухвалені, вони залишаються й, щобільше, розглядають можливості нових програм”, — сказав Саакян.
За його словами, дуже важливо, що в України залишаються хороші контакти та підтримка на високому рівні.
“Зокрема, договори про співпрацю у сфері військово-промислового комплексу, які відкривають для нас доступ до практично 4 млрд дол. у співпраці з Британією, співробітництво компаній з виробництва та вироблення нових технологій озброєнь — це дуже важлива віха в розвитку Договору у сфері безпеки, підписаного з Британією”, — сказав політолог.
Інші двосторонні зустрічі, на думку Саакяна, мали більш рутинний характер.
Читайте також: Угоду про кредитну підтримку оборонних спроможностей України уклали Київ та Лондон — деталі
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 19 липня зустрівся з прем’єр-міністром Британії Кіром Стармером. Він розповів про ситуацію на фронті та наголосив на необхідності захисту людей і розширення далекобійних спроможностей України.