Візит Зеленського до Брюсселя — що союзники пообіцяли президенту для зміцнення оборони України (ВІДЕО)

Візит Володимира Зеленського до Брюсселя. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 11 жовтня, президент України Володимир Зеленський приїхав із неофіційним візитом до Брюсселя (Бельгія). Там він узяв участь у нараді міністрів оборони країн НАТО з питань оборони України, повідомляє FREEДОМ.

У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу Зеленського особисто зустрів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він зазначив, що всі країни-члени згодні з тим, що Україна в майбутньому стане членом НАТО. Але те, що Україні необхідно саме зараз, — це засоби протиповітряної оборони (ППО). Генсек НАТО також привітав оголошення про нові пакети допомоги, про які раніше заявили Румунія та Німеччина.

“Протиповітряна оборона — дуже важливе питання. Це і захист економіки, і критичної інфраструктури України. Це допоможе українцям захищати себе, вести торгівлю і самим виробляти боєприпаси. Якщо президент Путін знову готовий використовувати зиму як зброю у війні, атакуючи енергосистему, газову інфраструктуру, нам потрібно цьому запобігти за допомогою більш просунутих і більш потужних засобів ППО”, — сказав Столтенберг.

Нагальні потреби української армії і важливість посилення ППО саме напередодні зимового періоду президент Зеленський обговорював і на 16-му засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. На засіданні були присутні міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін і новий глава Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун. Глава Пентагону наголосив, що час — не на боці Путіна, а підтримка України буде швидкою. Також Остін оголосив про новий пакет військової допомоги Україні.

“Я гордий оголосити, що Сполучені Штати надають наступний пакет безпеки для України вартістю 200 млн дол. Це будуть боєприпаси для систем ППО, артилерійські снаряди, високоточні авіаційні боєприпаси, протитанкова зброя, обладнання для протидії російським дронам. Таким чином, загальні зобов’язання США вже становлять майже 44 млрд дол. від початку повномасштабного вторгнення Росії”, — повідомив міністр оборони США.

Як зазначив Зеленський, засоби ППО для України — це життєво необхідна зброя, адже це є кроком вперед у захисті. А для Росії це буде провал її ключової стратегії — стратегії терору. Президент зазначив, що Україна має виграти битву проти терору.

“І ми можемо її виграти. А разом із нею виграти битву за те, як і на чиїх умовах завершиться війна. Україна може вистояти. Вистоїть. Утім, важливо вибити зброю з рук нашого ворога. У чому сильні сторони Росії? Якщо чесно, то тільки в тому, що вони можуть руйнувати життя. Росія більше нічого не здатна робити. Донор безпеки? Ні. Контрибутор розвитку? Ні. Політичний полюс? Ні. Джерело економічного зростання? Ні. Терорист? Так. Єдине, що загрожує і Україні, і багатьом іншим націям. Треба вибити цей інструмент із рук Росії — інструмент терору”, — заявив глава Української держави.

Влада Бельгії офіційно підтвердила, що передасть Україні кошти із заморожених російських активів, а також сучасні винищувачі F-16. З такою заявою виступив прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо на спільному брифінгу з Володимиром Зеленським. Глава бельгійського уряду пообіцяв, що його країна продовжить підтримувати Україну за трьома напрямками. Йдеться про військову допомогу та економічні санкції проти Росії, а також про створення Фонду України обсягом майже 2 млрд євро.

“Джерелом цього фонду є мільярди російських активів, які були заморожені в Бельгії. У нас у Бельгії є оподаткування доходів цих заморожених активів. Торік нам було чітко зрозуміло, що оподаткування доходів цих активів має на 100% піти на користь народу України. Ми робили це торік, і цьогоріч ми зробимо це знову через фонд у 1,7 млрд євро. Цей фонд буде використаний для придбання військової техніки, гуманітарної підтримки, Європейського фонду миру, макрофінансової допомоги тощо”, — поінформував де Кроо.

Під час брифінгу з прем’єр-міністром Бельгії Зеленський заявив, що Росія розраховує на зменшення допомоги Україні від її союзників на тлі конфлікту на Близькому Сході, але, запевнив президент, партнери Києва обіцяють, що цього не станеться.

“Обговорили детально і з міністром Остіном, і з усіма міністрами “Рамштайна”, з усіма партнерами, командувачами те, що Україні потрібно, вони знають пріоритет, вони працюють над цим. Ми порушували питання щодо дуже напруженої ситуації в Ізраїлі і як це може впливати. Звісно, партнери запевняють, що Україна все одно отримуватиме допомогу, ніхто не кине Україну. Ми віримо нашим партнерам”, — сказав Зеленський.

Президент України відзначив важливість і змістовність зустрічей у Брюсселі. А також наголосив, що Київ розраховує на прямі та потужні відносини як зі США, так і з Євросоюзом.

Читайте також: “Потужний був день”: наприкінці 595-ї доби війни Зеленський підсумував роботу в Брюсселі

Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін у своєму виступі на засіданні “Рамштайн-16” заявив, що не можна недооцінювати рівень злості та роздратування президента РФ Володимира Путіна щодо України. Потрібно бути готовими до того, що ЗС РФ завдаватимуть ударів по містах і критичній інфраструктурі України.

Прямий ефір