Візит Сибіги до Брюсселя: ЄС, НАТО та США виступили на підтримку України (ВІДЕО)

Зустріч Андрія Сибіги з Ентоні Блінкеном. Фото: uatv.ua

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга погодив позиції з ключовими дипломатами євроатлантичного регіону на тлі зміни влади в США та приходу нового складу Єврокомісії у Європейському Союзі. Глава української дипломатії звірив позиції зі своїми колегами з обох берегів Атлантики, повідомляє FREEДОМ.

“Умиротворення не працює, працює сила” — під таким гаслом пройшов візит міністра закордонних справ України Андрія Сибіги до Брюсселя сьогодні, 13 листопада. Глава українського Міністерства закордонних справ (МЗС) провів зустрічі в зовнішньополітичній службі Європейського Союзу та штаб-квартирі НАТО. Також у рамках його візиту відбулися переговори з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, який представляє президентську адміністрацію Джозефа Байдена, що йде. Блінкен запевнив, що до завершення свого терміну на посаді він зробить усе, щоби Україна отримала максимальну підтримку від США.

“Сьогодні ми зосереджені на кроках, які продовжуємо робити для підтримки України. Як згадувалося раніше, Сполучені Штати продовжують стежити, щоб ресурси, які ми виділили, надходили. 8 млрд дол. у вересні, включно зі значними поставками з наших військових запасів, майже пів мільярда доларів лише кілька тижнів тому. І ми повністю впевнені, що кожен долар, який у нас є, буде переведений в Україну в найближчі місяці”, — заявив держсекретар США.

Міністр закордонних справ України подякував Ентоні Блінкену та всій адміністрації Байдена за стабільну допомогу протягом останніх чотирьох років і наголосив, що Україна у відносинах з Вашингтоном спирається на двопартійну підтримку, тому міністр розраховує на продовження співпраці.

“Ми маємо змусити Росію закінчити агресію. Для цього нам потрібно більше єдності та рішучих дій. Умиротворення не працює. Ми підтримували зв’язок з обома партіями та працюємо як з обраним президентом і його командою, так і з адміністрацією, що йде. Захист України не може бути припинений та очікувати. Щодня Росія бомбардує нашу критично важливу інфраструктуру, енергетику, порти, лікарні та школи. Нам потрібний найкращий захист для наших людей уже зараз, а не потім. Нам слід прискорити всі критичні рішення. І сьогодні ми проведемо нашу бесіду, присвячену цим питанням”, — наголосив Андрій Сибіга.

З держсекретарем США український міністр обговорив оборонні можливості, зміцнення повітряного щита перед зимою, євроатлантичні устремління України та зусилля щодо досягнення справедливого та довгострокового миру. США непокоїть військова співпраця, що зростає, між Іраном та Північною Кореєю, в тому числі й в Україні.

“Ми маємо недавнє розгортання північнокорейських сил для допомоги російській агресії. Це дуже важлива та дуже негативна подія. Воно збільшує загрозу безпеці та стабільності в Європі, а також Азійсько-Тихоокеанському регіоні”, — наголосив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Згадка Тихоокеанського регіону — не випадкова, саме його вважає пріоритетним майбутня президентська адміністрація у Вашингтоні. Важливо постійно нагадувати про те, що російське вторгнення в Україну, напруженість на Близькому Сході та Тихоокеанському регіоні — ланки одного ланцюга, а не проблеми, які можна вирішити окремо. У всіх цих проблемах є внесок Росії, яка ділиться технологіями з Північною Кореєю та купує дрони в Ірану. На цьому сьогодні окремо зупинився й генеральний секретар НАТО Марк Рютте, який також зустрічався з Ентоні Блінкеном.

“Це те, що ми обговорювали сьогодні вранці. Євроатлантичні та Індо-Тихоокеанські регіони — це не два окремі театри. Все це дедалі більше поєднується, й те, що відбувається в Україні, має тепер глобальний вплив. А це означає, що ми повинні дотримуватись обраного курсу, що ми повинні нарощувати оборонне виробництво з боку США і тут, у Європі, що ми повинні робити більше з погляду витрат, і що ми повинні робити більше, щоб переконатися, що Україна може брати гору”, — звернув увагу Рютте.

Андрій Сибіга також відвідав штаб-квартиру НАТО, де зустрівся з виконувачем обов’язків заступника генерального секретаря Альянсу Борисом Руге. З ним, як і з Блінкеном, він обговорив ситуацію на полі бою, зміцнення протиповітряної оборони та захист критичної енергетичної інфраструктури, а також інтеграцію України до НАТО.

Під час зустрічей із депутатами Європарламенту український міністр обговорив посилення санкцій щодо Росії, зокрема її тіньового флоту. Завершив свою поїздку до Брюсселя український міністр зустрічами в зовнішньополітичній службі Європейського Союзу. Тут він переговорив зі своїм колегою з Великої Британії Девідом Леммі про її головування в Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Окрему зустріч Сибіга провів із призначеною главою зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Каєю Каллас. Буквально вчора, 12 листопада, Європарламент схвалив її кандидатуру, й очікується, що вона змінить на посаді Жозепа Борреля, нинішнього главу дипломатії, вже до грудня. Вчора, виступаючи на слуханнях у парламенті, вона однозначно виступила на підтримку України.

“Історик Тімоті Снайдер дуже добре сказав, що для того, щоб країна стала кращою, вона має програти свою останню колоніальну війну. А Росія ніколи не програвала своєї останньої колоніальної війни. Ми маємо зробити все, щоб вони програли її зараз”, — заявила Каллас.

Європейський Союз та США готуються до транзиту влади у Вашингтоні для того, щоб він ніяк не позначився на обсягах допомоги для України та ситуації на полі бою. Євросоюз демонструє готовність перехопити ініціативу у підтримці, навіть якщо нова адміністрація у США захоче змістити фокус на Азію.

Читайте також: Усі зосереджені на тому, щоб Україна мала все необхідне для продовження боротьби з російською агресією, — Блінкен на зустрічі з Сибігою

Прямий ефір