Візит Рінкевичса, переговори з Рютте і Ставка верховного головнокомандувача: Зеленський підбив підсумки 639-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 24 листопада, зустрівся с президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом, провів перемовини з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, також заслухав доповіді генералів і міністрів на Ставці верховного головнокомандувача. Про це повідомив глава держави у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Зеленський завершив перемовини з президентом Латвії. Говорили про оборонну підтримку для України. Зокрема, про виробництво та постачання боєприпасів, артилерії, а також щодо спеціальних броньованих машин для евакуації поранених воїнів “Медевак”.

“Я вдячний Латвії за незмінну підтримку наших європейських перспектив — усієї роботи заради початку переговорів про вступ України в Європейський Союз. Сьогодні я поінформував пана президента про виконання нашою державою рекомендацій Єврокомісії й про нашу готовність до політичного рішення в грудні, яке було обіцяне європейською стороною і яке відкриває процес переговорів. Очікуємо на це рішення і на виконання Європейським Союзом обіцянки. Детально обговорили з паном президентом механіку підготовки відповідного рішення ЄС”, — сказав він.

Президент провів переговори з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Подякував за надану Україні підтримку, за нещодавнє рішення про додаткові 2 млрд євро на наступний рік — це важливий сигнал і для інших партнерів.

“Захист нашого європейського способу життя має тривати, і єдність у Європі — для цього ключовий елемент. Обговорили з Марком також нашу спільну роботу щодо формули миру, щодо таких важливих гуманітарних ініціатив, як наша програма “Зерно з України”. Працюємо разом, щоб зберегти стабільність у критичних регіонах світу, а отже, уберегти наш континент від кризових хвиль”, — підкреслив глава держави.

Також сьогодні відбулось важливе і доволі непросте засідання Ставки верховного головнокомандувача.

“Не лише щодо ситуації на фронті зараз, хоч це був, як завжди, один з основних пунктів. Наші оборонні дії, наші наступальні дії. Авдіївка, Донецький напрямок, Марʼїнка, Купʼянський напрямок, південні напрямки. Значуща частина засідання сьогодні була присвячена комплексу тих питань, щодо яких наші воїни й все суспільство очікують справедливих відповідей. Це стосується мобілізації й демобілізації, ротацій у Збройних силах України. Питання щодо строковиків, які були призвані на службу до початку повномасштабного вторгнення. Звичайно, окрему увагу приділили ситуації з роботою військово-лікарської комісії (ВЛК) та “воєнкоматів”. Те, про що говорять солдати, те, про що говорять командири, має бути вирішене”, — розповів глава держави.

Президент заслухав доповіді головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, міністра оборони Рустема Умєрова, міністра внутрішніх справ Ігоря Клименко, міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, начальника Генерального штабу Сергія Шаптали.

“Я дякую всім, хто дбає про Україну і українців! Я дякую кожному й кожній, хто б’ється заради держави й працює заради українських інтересів!”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Росія хоче розколоти Україну зсередини: які методи використовуватиме Кремль — пояснили експерти

Прямий ефір