Візит Путіна в Монголію засвідчив, що політика загалом — це більше про інтереси, ніж про цінності та принципи, — Петренко

Ігор Петренко. Фото: uatv.ua

Візит російського диктатора Путіна до Монголії показує, що політика і геополітика загалом — це більше про інтереси, ніж про цінності та принципи. Це породжує певну безкарність і слабкість, якою обов’язково користуються такі як Путін і йому подібні. Такою думкою поділився доктор політичних наук Ігор Петренко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Політолог наголосив, що незважаючи на інцидент з ігноруванням Монголією ордера МКС на арешт Путіна, Україні однаково необхідно не відмовлятися говорити про принципи і домагатися справедливості.

“Вся історія людства показує, що є і ведеться ця боротьба, і вона більше все ж таки успішна в частині того, що добро частіше перемагає. Хоча, звичайно ж, не завжди, не скрізь, і іноді для цього потрібно досить багато часу. Тому наше завдання — всі ці речі говорити, показувати. Демонструвати тим, хто досі “ручкається” з Путіним, наслідки його дій. Показувати його одержимість Україною”, — сказав Петренко. 

Важливо також наголошувати на тому, що Путін навіть не хоче захищати своїх громадян у Курській області, адже його головне завдання — захопити якнайбільше квадратних метрів української території ціною величезних втрат, акцентував спікер. 

“Тому завдання України — говорити правду і підсвічувати те, що відбувається, і показувати, чого дійсно вартий Путін і на що він готовий. Не варто думати, що, мовляв, ви зараз дружите з РФ, і у вас усе добре. Україна теж дружила з Росією. Досить довгий період часу, і ми можемо подивитися, чим це закінчилося. Вірменія довго дружила з Російською Федерацією, покладалася на їхній захист, допомогу і підтримку. Зрештою ми бачимо, до чого це сьогодні призвело”, — зазначив політолог.

Кожна країна має робити свої висновки, а Україна зі свого боку може допомагати їх робити, вважає політолог. 

На думку Ігоря Петренка, Монголія могла знайти той чи інший варіант дій, аби уникнути цієї ситуації.

“Знайти той чи інший спосіб можна було. Якби Монголія просто дала сигнал РФ, що вона не може гарантувати безпеку Путіну, як це робила не так давно ПАР, то він туди б, у принципі, і не поїхав. Тому знайти варіанти можна було. І необов’язково це сценарій того, щоб вони там його затримали, а потім думали, як і куди транспортувати і кого в цій історії залучати. Але цей вчинок Монголії показує слабкість тих інституцій, які на сьогодні існують у питанні відновлення справедливості”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Монголія відмовилася заарештувати Путіна — яких заходів може вжити МКС: думка політолога

Нагадаємо, раніше Єврокомісія висловила свою стурбованість у зв’язку з візитом Володимира Путіна до Монголії.

Читайте також: Політичний вплив та економічні проєкти: причини, через які Путіна не заарештували в Монголії, проаналізував дипломат

Прямий ефір