Візит прем’єр-міністра України до Канади та США: деталі, рішення, плани — в огляді (ВІДЕО)

Денис Шмигаль. Фото: kmu.gov.ua

Першими результатами офіційного візиту прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Північної Америки стали нові санкції проти Росії, фінансова підтримка України та плани повоєнного відновлення країни. Відвідавши США і Канаду, українська делегація проговорила важливі для країни ініціативи, які готові підтримати ці дві держави, повідомляє FREEДОМ.

Так, вранці 11 квітня літак з українською делегацією приземлився в Канадському аеропорту. Цей візит став першою поїздкою Шмигаля до Канади.

“Цього тижня ми працюємо тут і в Сполучених Штатах. Проведемо зустріч із прем’єром Канади Джастіном Трюдо та віцепрем’єркою Христею Фріланд. Попереду також зустрічі з урядовцями США та участь у Spring Meetings. Готуємо нові домовленості та угоди щодо посилення макрофінансової та економічної стійкості нашої держави. Працюємо заради перемоги”, — поінформував глава українського уряду в Telegram.

Перед офіційною частиною візиту українська делегація зустрілася з конгресом українців Канади — організацією, яка об’єднує діаспору. Участь у зустрічі також узяла заступниця прем’єр-міністра Канади та українка за походженням Христя Фрідланд.

“Наша країна потребує солідарності кожного українця у світі. Знаю, що ми завжди можемо на це розраховувати. Зараз усі українці максимально об’єднані. Кожен працює на своєму фронті. Нам потрібно говорити єдиним сильним голосом і закликати світ до солідарності з Україною”, — заявив прем’єр-міністр України в Telegram.

На особистій зустрічі Шмигаля з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо були озвучені основні напрямки взаємодії двох країн. Насамперед це — економічний блок, співробітництво в якому обидві країни мають намір поглиблювати і масштабувати. Для реалізації планів сторони підписали договір про намір розширити зону вільної торгівлі між державами. У ньому з’явилося 9 нових розділів, включно з розширенням співпраці на ринку послуг і телекомунікацій.

Після візиту до Канади Шмигаль разом з українською делегацією вирушив до США. Там глава уряду також провів кілька важливих багатосторонніх зустрічей. Основна тема яких — повоєнне відновлення України.

“Багато наших міст зараз зруйновані. Наша земля всіяна мінами та снарядами. Наша економіка отримала небувалий удар. Майже 17% українців стали біженцями. Мільйони наших громадян залишилися без житла. Це важко для нас. Але ми віримо в перемогу”, — сказав прем’єр-міністр України.

За його словами, Україна потребує повноцінного “плану Маршалла”, який колись піднімав економіку країн Європи, зруйнованих Другою світовою війною.

“Сполучені Штати та інші партнери демонструють безпрецедентний рівень військової, фінансової та гуманітарної підтримки України та нашого народу. США та адміністрація Джо Байдена відіграє ключову роль у створенні проукраїнських коаліцій. Завдяки цій підтримці і виживає українська економіка, бізнес та енергетика”, — зазначив Шмигаль.

Український прем’єр-міністр зустрівся з представниками Міжнародного валютного фонду та міністром фінансів США. Після особистих перемовин ще раз було наголошено, що підтримка України триватиме.

“Президент Зеленський каже, що наша підтримка — це не благодійність, а інвестиція в демократію та глобальну безпеку. Тому так важливо підтримувати Україну, яка повинна мати достатньо грошей, щоб відновлювати лікарні та школи, і щоб у людей була робота”, — сказала міністерка фінансів США Джанет Єллен.

Українська делегація також обговорила розширення санкцій проти Росії. Не будучи країною Євросоюзу, Канада проте підтримала всі економічні заходи впливу Європи проти російського агресора. І після візиту українського прем’єра розширила пакет санкцій, додавши до чорного списку понад 40 фізичних і юридичних осіб, пов’язаних із РФ. Ще 120 нових імен і компаній з’явилися в санкційних списках США. Зокрема, обмеження торкнулися і представників “Росатома”.

Читайте також: Оновлену угоду про вільну торгівлю погодили Україна і Канада

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 12 квітня у Вашингтоні зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Глава американського оборонного відомства наголосив, що Сполучені Штати продовжать інвестувати у власну промислову базу для нарощування виробництва. Десятки мільярдів доларів, за його словами, вже було виділено на безпеку України. Шмигаль, зі свого боку, наголосив, що Україні необхідне продовження потужної військової підтримки, і подякував Вашингтону за вже надану допомогу.

Прямий ефір