23 серпня столицю України планує відвідати прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді. Цей візит є важливим і для Індії, і для України. Візит Моді до Києва — це заявка на сильнішу позицію Індії. Нью-Делі може залучити до української формули світу країни глобального Півдня, а отже, насправді сприяти мирному процесу. Про це сьогодні в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог Олексій Буряченко.
“Насамперед слід зазначити, що візитом до Києва Моді переслідує свої, я назвав би — проіндійські цілі. І пов’язано це з геополітичним розкладом, особливо після того, як глава МЗС України Дмитро Кулеба відвідав із триденним візитом Китай. Нагадаю, що Індія та Китай — два головні регіональні конкуренти. Причому Індія більше пов’язана з колективним так званим Заходом, тому що вона входить до четвірки тих країн, які офіційно глобально протистоять Китаю — США, Британія, Австралія, Індія. Тому коли Китай активно позиціонує себе на полі війни, пропонуючи певні миротворчі ініціативи, Індія не може стояти осторонь, — зазначив політолог.
За його словами, коли розпочнеться трек мирних переговорів чи хоча б якесь припинення вогню, Індія може претендувати на одного з лідерів країн глобального Півдня, яка здатна конкурувати у пропозиціях із Китаєм.
“Крім того, Україна теж може отримати з цього досить серйозний прибуток для себе — Індія може бути задіяна для залучення більшої кількості країн глобального Півдня на другий Саміт світу. Може я помиляюся, але історично перший візит прем’єр-міністра Індії до Києва говорить про те, що Моді намагається позиціонувати позицію Індії таки більше у бік колективного Заходу та підтримки України у цій нічим не спровокованій агресії з боку Російської Федерації”, —вважає Буряченко.
Політолог припустив, що символічним політичним актом прем’єр-міністра Індії під час першого візиту за всю історію незалежності України буде, звичайно ж, приєднання до комюніке.
“Ми можемо сміливо це прогнозувати, тому що іншого варіанта у контексті його візиту до Польщі та України немає”, — констатував експерт.
Він також додав, що швидше за все в рамках візиту Київ та Нью-Делі можуть обговорити зону вільної торгівлі з Індією.
“Індія — це величезний ринок. Для нас він традиційний щодо експорту зернових. Але в силу економіки Індії, що дуже динамічно розвивається, їй будуть цікаві й інші сировинні можливості України. Тому Україні є що запропонувати Індії, а Індії є що запропонувати Україні. Думаю, цей візит буде без перебільшення історичним”, — резюмував Олексій Буряченко.
Читайте також: Омбудсмен Туреччини планує відвідати українських військовополонених у РФ — подробиці Лубінця